| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni Negatif Belirtileri

Şizofreni çok sayıda insan için hayatı son derece zor hale getiren bir hastalıktır . Kurbanlarının çoğu için ,hastalığınnegatif ya da yoksunluk belirtileri doğaları onlar tarafından tanı ve tedavi direnen yardımcı yana , başaen ısrarla zor olanlarıdır . Neyse ki,negatif belirtilerindarbelere karşı silahlanması iyi bir ilk adım bunları anlamaktır . Pozitif Negatif v

terimi "negatif belirtiler vardır" pozitif belirtiler vardır anlamına gelir . Uzak yararlı olmaktan, ancak, şizofrenininpozitif semptomları sadece davranış veya düşünce bir değişiklik yansıtan kişilerdir . Genellikle bu değişiklikler varsanılar ya da sanrılar gibi kendini gösterecektir . Negatif bir belirti , diğer taraftan, şizofreni duygusuzlar görüntülendiğinde gibi , düşünce yokluğu eksikliği temsil eder. Negatif belirtiler
Geliştirme

şizofrenininnegatif belirtileri genellikle akut şizofreniilk bölüm yıllar önce meydana gelen başlar . Herkesin bildiği tedavisi de daha zordur , ama onlar yakalamak zor . Gelişme bu aşamada şizofrenininprodromal dönem denilen vebelirtileri sosyal etkileşim ilerici eksikliği bulunmaktadır ve kişisel hijyen umurumda edilir . Bu aşama ilerledikçebelirtiler daha yerleşik hale gelir.
Negatif Belirtileri

tam bir şizofren hastada ,negatif belirtiler çeşitli biçimler alabilir ve daha fazla olmak eğitimli gözle fark . Hasta duygu genel bir eksikliği , donuk bir sesle konuşan ve nadiren boş bakışlarıyüz ifadesi değişen sergiler . Bir kez sevdi faaliyetler göz ardı edilir vehastanın kendi ev işleri , okul veya iş görevleri ve hayata karşı sevecen genel bir eksikliği yönelik ilgisizlik sergileyecek . Bu tüm sırasında ,hasta onu içine çekilmesi , daha az iletişim olmak ya da kendini ve uzak normal bir hayat olacaktır .
Darbe uzun bir süre acı

etkisi Tedavi edilmeyen altında negatif belirtiler bir kişisel ve profesyonel yaşam için eşit yıkıcı olabilir . Açıkçası, bir motivasyon eksikliği veya ağır okulda veya bir iş performansı faktörler sürücü , yani şizofreni bir dertli kendilerini sürekli aşağı işaretli ya da ateş bulabilirsiniz . Onlarhastalığı anlamak olmasaydı yaralayıcı gibi onlara ilgi adlı bir şizofrenik eksikliği algıladıkları onların arkadaşları ve aile , uzakta sürücü olabilir . Sonunda , tanı konulmamış şizofreni kişinin hayatını söküp olabilir .
Tanı ve Tedavi önce belirtildiği gibi

, şizofrenininnegatif belirtileri teşhis etmek özellikle zordur , özellikle de ketum davranışıgençlik yıllarında olduğu gibi normal kabul edilebilir sabırlı hayatlarının bir zamanında olduğunu. Ancak, belirtiler başarıyla teşhis bile , aile ve arkadaşlar yardımcı olabilir doktorlar ve psikologlar ile karşılamak içinhastalıkdertli almak için zorlu bir savaş var . Tedaviseçeneklerinden bazıları terapi , özellikle bilişsel davranış terapisi vardır . Diğer birçok istenmeyen yan etkilere sahip olsa ek olarak , bazı antipsikotik ilaç veya antidepresanlar , semptomları hafifletmek olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com