| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni görsel belirtileri

Çoğu insan , aslında , budurum böyle değil ne zamankelime " Şizofreni , " otomatik olarak bölünmüş kişilikleri düşünmek , duymak . Şizofreni genelliklehasta bir genç ya da genç bir yetişkin olduğunda yanar . Aşağıdaki belirti ve bulguların da gösterdiği gibi , çok paranoya içerir . Ruh SağlığıUlusal Enstitüsü üç genel kategoridebelirtileri listeler : " . Pozitif belirtiler , negatif belirtiler ve bilişsel belirtiler " Pozitif Belirtileri

Bu belirtilerhasta hakkında fark aile ve arkadaşlar için daha kolay , ve bu belirtilerbir sonraki gitti , orada bir gün vardır . İlk olarak ,hastanın kendi zihninde şeyler hayaletlerden bakın ya hissedebilirsiniz . O gerçek sanıyor , ama öyle değil . Örneğin, o da diğerleri onu ya da ailesini almak için dışarı sıcaklığın yükseleceği muzdarip olabilir genellikle onun hakkında ya da him.He için , insanlar konuşurken duyar düşünebilir . Onu o sevdiklerinize onun kulakları için anlamı belirli şeyler işitme olduğunu bile onu almak için dışarı ya da inanarak değil , birilerinin mümin olarak bu sanrılar , hatta bugüne kadar gidebilir . Ibaresi , " Big brother izliyor , "şizofrenik person.The hastaya çok gerçek olabilir de olabilir sırayla konuştuğunuşekilde etkileyebilir çok dağınık düşünceler var . O bile kendi language.The hasta garip ve çok çevik olmayabilir olabilir. O tiki karşılaşabilirsiniz ; ya o da hiç bir hareket vardır ve temelde hiçbir şey yanıtnoktasına gelebilir .
Negatif Belirtileri

vadeli olumsuz aslında oldukça belirtiler bu kümesini açıklar doğru bu belirtilerhastanın nasıl hissettiğini ile yapmak için daha fazla var çünkü. Hiçbir şey yapmak oldukça isteksiz olabilir , ve bu unmotivation o bakar ve görürbir şekilde gösterecektir . O kadar mutsuz , çünkü o hiç bir ifade kullanamazsınız . Hiçbir şey konuşmak ya da tartışmak için hiçbir arzusu gösterebilir . Buhasta başının çaresine alamazlar yanı sıra o gerektiğiniadımdır .
Bilişsel belirtileri

Bu belirtiler bir doktor tarafından görülebilir gibi bazı testlerhasta ile yapılır. O çok kararsız olabilir ve odaklanmak mümkün olmayabilir . O da büyük ölçüde o yapar herhangi bir çalışma etkileyebilir hatırlama ile sorunlar olabilir . Bu belirtiler muhtemelenhasta diğerlerihasta ile ne olup bittiğini bilmiyor olabilir , çünkü yaşamak zorunda olduğubazı kötü vardır , ama yalnız sankihasta bu yaşanıyor .
Değiştir kişilik

Başlangıçta , diğerlerihasta kendisi olmayabilir fark edebilirsiniz . O zamanla değişebilir , ve onu ve ona yakın çevresinde olan insanlar bu değişiklikleri fark edebilirsiniz.
Şizofreni ile başa çıkmak

Bu aile ve arkadaşlar için çok önemli o onların destek ve istikrar ihtiyacı nedeniyleşizofren kişi ile sabırlı olun. Gerçekte, o " , onu almak için başkalarının dışarı " paranoyası hissedebilirsiniz ama bu bile zaman içinde ailenindesteği fark bir dünya yapabilirsiniz . Doktorhastanın olduğu kadar ağır dayalı , ilaçlar reçete edebilir . Bir seferde bir gün şeyler almak ve hangi belirli durumları önlemek için , daha da bazı davranışları getirmek ya dahastanın kendi doktoru görmek gerekebilir bile biliyor olabilir öğrenmek önemlidir .


sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com