|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni
Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni laçlarını bir Kalıcı Risk Nedir

? Antipsikotik ilaçlar şizofreni bazen kalıcı hareket bozukluklarına neden olabilir için . Yeni ( atipik veya ikinci kuşak ) antipsikotikler eski ilaçlar daha hareket bozukluklarına neden daha az olasıdır , ancak tüm antipsikotik bazı riskler taşır . Türleri

en yaygın ilaca bağlı hareket bozuklukları gecikmiş başlangıcı anlamına gelir ortaya çıkan "geç " olarak tarif edilmiştir. Geç diskinezi muhtemelen en iyi bilinen , bu tür yanak şişirme ve dudak şapır şupur gibi yüz ve dil hareketleri , neden olur. Geç akatzi rahatsız, huzursuz bir duygu ve hareketdürtü üretir . Distonisinde nedenleri sıradışı pozisyonlaravücut büküm , istemsiz kas spazmları sürdürmüştür.
Prevalans

Correll ve Schenk tarafından 2008 değerlendirmeye göre , geç diskinezi etrafında 3.9 gelişir yeni antipsikotik almak ve eski ilaçlar üzerinde olanların yüzde 5,5 ' insanların yüzde .
Neden

in " İlaca Bağlı Hareket Bozuklukları , " Claxton ve arkadaşlarıbeyinde dopamin reseptörleri bloklar ( antipsikotik yapmak gibi) herhangi bir ilaç hareket bozukluklarına neden potansiyeline sahip olduğunu yazmak . Daha o bir hareket bozukluğu neden olabilirbüyükbir şans , bir uyuşturucu blok reseptörleri .
Risk

böyle Zyprexa ve Risperdal gibi yeni antipsikotikler , daha az olasıdır böyle Haldol ve Thorazine'le gibi birinci nesil ilaçlara göre hareket bozukluklarına neden . Leponex ve Seroquel , özellikle düşük riskli; . Leponex'in
Strateji

Akıl HastalıklarıUlusal İttifak göre bazı kişilerde belirtiler azaltabilir , birkaç tedavi seçenekleri vardır , araştırma devam olmasına rağmen. En iyi tedavi korunmadır . Eğer bir antipsikotik gerekiyorsa ,etkili en düşük dozu almak veyeni ilaçların birini seçin .
Eğer şizofreni varsa , durdurmak ya da tedavi önlemek yok

Uyarı çünkü hareket bozukluklarınınriski . Bir hareket bozukluğuolasılığı oldukça düşüktür , ve antipsikotik ölçüde hayatınızı artırabilirsiniz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]