| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Paranoya Nedenleri

Paranoya bir durumdur zulüm bireyin deneyimleri irrasyonel korkular içinde . Paranoya zor bir bozukluk teşhis ve tedavisi hem de. Zulüm korkular irrasyonel olması ve tedavi nasılsadertli paranoyak hezeyanlar atlamak gerekir . Neyse ki , paranoya her zaman bir kişilik bozukluğu değil , paranoya ve bazen tedavi edilebilir gerçek tıbbi nedenleri olabilir . Tıbbi nedenleri

Birçok tıbbi durumlar paranoyak düşüncelere yol açabilir . Alzheimer hastalığı , kimyasal eksiklikler , cathinone zehirlenme ve nörolojik dejenerasyon bozukluklarsinir sistemine zarar ve karışıklık ve kararsız duygulara yol açabilir . Bu koşullar hastalarına bazen güven ve aynı zamanda güvenilir ve şüpheli davranışlar arasındaki ayrımyeteneğini kaybedebilir kim unutma .
İlişkili Ruh Hastalıkları

Bazı ruhsal hastalıklar ile ilişkili paranoya . Açıkça düşünmek için bir yetersizlik bireysel güvenilir ve güvenilir olmayan bireyler arasında ayrımyeteneğini kaybetmesine neden olabilir . Şizofreni tek bir tuhaf ya da düzensiz düşünceler neden olur . Bazı bireyler halüsinasyon ve onlar yerine onların arkadaşları ve aile üyeleri daha halüsinasyon hangi inanmak başlar . Psikoz paranoyak düşüncelere yol açabilir gerçeklikten bir müfreze içerir
Madde Bağımlılığı

istismar varsa Birçok maddeler paranoya yol : . Alkol, amfetamin , çatlak , kristal meth , kokain , ecstasy , esrar , uyuşturucu, opioidler , afyon , ağrı kesiciler , oksikodon , uyku hapları ve sakinleştiriciler . Bu maddelerin birçoğu Çekilme da paranoid düşünceler tetikleyebilir , bu nedenle olabilir çekilme yakın gözetimi ile dikkatle ele alınması gerekir .
Kişilik Bozukluğu

Bazı kişilerin genel güvensizlik sergilemek kişilikleri var ve başkalarına karşı şüphe . Tek bir sanrı ya da psikotik olan aile üyeleri tarafından oluşturulur Bu genellikle oluşur . Paranoid kişilik bozukluğu da istismar ve onlar sonraki istismar olacağını zaman tahmin etmek hiç bir yol olduğunu hissettim olanlar arasında yaygındır . Bu kişiler genellikle komplo teorileri iman ve zulüm kavramları eğlendirmek . Bu bozukluk bunun için hiçbir tıbbi dayanağı yoktur çünkü tedavi etmek daha zordur .
Tanı

Bazı korkular meşru ve paranoyak kabul edilmez . Paranoyak dikkate alınması gereken birisi için için , birisi zulüm korkuları hiçbir temele sahip olması , sürekli başkalarının güvediğini bir korku , masum sözlerinde tehditleri bulur ve uzun süreli kin tutan , başkalarınınsadakatini şüpheliyim. Hayatı gerçekten tehdit altında olduğu bir birey paranoyak kabul edilmez . Örneğin, bir birey tehlikeli bir ülkede yaşıyor ya da bir cinayet girişimi , kalıcı şüphe ve korkukurtulan olup olmadığını bir ölçüde haklı .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com