| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ne Klostrofobi içinTedaviler Kimiz

Klostrofobi , kapalı veya kapalı alanlarda korkusu , aşırı anksiyete neden olur ve bunun muzdarip olanlar için sıklıkla oluşur. Sonuçta, insanlar sürekli onlar sınırlı olduğu durumlarla karşılaştınız . Klostrofobi tedaviler bu bireyler için barış bir sürü sağlamak ve tedavisi için çeşitli seçenekler vardır . İlaçlar

en fobiler , doktor veya ruh sağlığı uzmanları ile bazendurumun tedavisinde bir araç olarak ilaçlar öneririz . Mayo Clinic göre ,ilaçlar anksiyete ve korkuyu azaltmak ve bireylerin tepkilerini yönetmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır .

İlaç tedavisi genellikle üç farklı kategoriye ayrılır. Beta blokerler artmış kalp hızı , kan basıncı ve istemsiz titremesi gibi gibi adrenalin tabanlı etkilerini bloke . Antidepresanlar ruh etkilemek için ,vücut , serotonin bir kimyasal etkileşim . Bu serotonin inhibitörleri çeşitli isimler var . Örnekler Zoloft ve Paxil bulunmaktadır. Antidepresanların sık sık yan etkileri ile birlikte gelir . Bir antidepresan denemek ve yan etkileri yaşarsanız doktorunuza söyleyin kabul etmeden önce olası yan etkileri hakkında doktorunuza danışın . Üçüncü seçenek bir yatıştırıcı . Onlar dinlenmek yardımcı olur. Ortak sedatifler Xanax , Valium ve Ativan içerir . Sakinleştirici derece bağımlılık ve dikkatli kullanmak gerekir. Uyuşturucu ya da alkol bağımlılığı öyküsü varsa sakinleştirici kaçının.
Davranış Terapisi

Bu terapi alternatif korkuyu aşmak içinen iyi yol olduğunufikrine dayanmaktadır o yüz . Yavaş yavaş ve sürekli onlara kendinizi teşhir ederek korkularını hassasiyetini azaltmak . Kendi kendine tedavi bir yaklaşımdır. Bazı durumlarda, ancak , klostrofobi doktor veya ruh sağlığı profesyonellerinin mesleki terapi alıcı uğrar . Bazı durumlarda , davranışçı terapi ilaç tedavisi ile kombine edilir.

Bu yaklaşımın bir dalı farklı bir şekildekorkulan nesne ya da durumu görmek için size öğretir profesyonel bilişsel davranışçı terapi olduğunu . Örneğin, küçük bir alanda sınırlı zaman gürültü ve dış etkilerden uzak olarak odaklanmak olabilir . Ayrıca anksiyete azaltmak için bir kişisel müzik çalar veya araba stereo aracılığıyla yatıştırıcı müzik çalabilirsiniz .
Hipnoz Terapi

tedavinin bu formda, izin aklını dar alanlarda muhafaza ile rahat olması için " yeniden eğitmek " için hypnotists . Aklınıdeneyimini bakışını değiştirerek , sizkaygı ortadan kaldırabilir . Hipnoz onların korku düşünmek ise hasta son derece sakin ve rahat olmayı sağlar . Dinginlik aslında kısıtlı alanlarda içine alınır oluşurkaygı kaldırır . Tekrarlanan hipnoterapi sayesinde , bir kez korku ve endişe getirdiğideneyimleri ile daha rahat olur.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com