| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ne Aşırı Yorgunluk Nedenleri

? Yorgunluk genel bir yorgunluk ve enerji ve motivasyon eksikliği ile karakterizedir . Uyuşukluk ya da uyku hali bazen de yorgunluk eşlik , ama uyku ihtiyacı gibi yorgunluk hissi gibiaynı değildir . Bazen yorgunluk yaşıyor normaldir , ancak günlük veya sık sık yorgunluk , bir hastalık ya da bozukluk gösterir . Stres , Çaba veya Sıkıntı

Stresli durumlarda , duygusal efor ve yorgunluk can sıkıntısı kurşun . Örneğin, yorgun ve yorgun olma hissi bazen yüksek basınç iş görüşmesine olan veya uzun tenis maçı oynadıktan sonra oluşur . Yorgunluk Bu tür normaldir ve bir sorun olduğu anlamına gelmez . Stres , efor veya can sıkıntısından kaynaklanır yorgunluk , genellikle dinlenme ve rahatlama sonra kaybolur .
Hastalıkları

Birçok hastalık gibi anemi , tiroid problemleri , saman nezlesi veya astım gibi aşırı yorgunluğa neden alerji , uykusuzluk, uyku apnesi, depresyon, acı , anoreksi , kanser, diyabet , yetersiz beslenme , artrit , fibromiyalji ve karaciğer hastalığının neden oldu. Konjestif kalp yetmezliği, böbrek hastalığı , otoimmün hastalıklar ve Addison hastalığı bazen de sorumludur. Düzenli alkol ya da uyuşturucu kötüye da yorgunluğa neden olur .
İlaçlar

Bazı ilaçlar yorgunluk bir yan etkiye neden olur. Örneğin, uyku hapları , alerji , diüretik , steroid ve kan basıncı ilaçlar antihistaminikler yorgunluk neden olur . Eğer ilaçlar yorgunluk neden şüpheleniyorsanız doktorunuzla konuşun . Doktorunuza danışmadan ilaç alarak bitmiyor .
Kronik Yorgunluk Sendromu

Kronik yorgunluk sendromu ( CFS ) ayrıca aşırı yorgunluğa neden olur. Hepsi diğer olası nedenleri ortadan kaldırmasından sonra doktorlar sadece bu bozukluğu olan hastaların teşhis . CFS genellikle yorgunluk sakatlayıcı , yoğun birlikte halsizlik , hafıza bozukluğu , uykusuzluk , konsantrasyon problemleri, baş ağrısı ve boğaz ağrısına neden olur . CFS olan kişiler genellikle uyku sonra yenilenmiş hissetmiyorum . CFS tanımlayan tanısal test yoktur. Doktorlardurum neden ne olduğundan emin değildir .
Yorgunluk yaşıyorsanız , her gece tutarlı ve yeterli uyku almak ve sağlıklı , dengeli bir diyet yemek

Yorgunluk azaltılması . Düzenli egzersiz ve hayatınızdakistresi azaltmak için adımlar atın . Örneğin, iş yerinde sorunları çözmek veya yoga gibi rahatlatıcı hobileri takip . Bu tür yorgunluğu azaltmak ve uyuşturucu veya alkol içmeyin kafein gibi uyarıcıların güvenmeyin . Yorgunluk gitmez eğer doktorunuza başvurun.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com