| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

İnsan İlaç Ürünleri Etiket gereksinimleri

1.5 milyon önlenebilir ilaç hataları , 2007 yılında Doktorlar VakfıAmerikan Koleji sunulan beyaz bir kağıt göre ,ABD'de her yıl meydana Amerikalılar reçete hem de giderek artan sayıda almak ve over- the-counter . ( OTC ) ilaç ürünleri bugün . Ortalama yetişkin alır reçeteli ilaçlarınortalama sayısı 10'a yedi . Yaşlı AmerikalılarABD gibi birçok yarısı kadaryetişkinler sağlık okuryazarlığı becerileri sınırlıdır çünkü büyük bir endişe vardır 19 27 farklı insan uyuşturucu products.Drug etiket gerekliliklerine almak ve birçok anlamak için ifadeler ve insan uyuşturucu ürünlerde etiket stillerifarklılıklar zor olabilir . FDA ilaç etiketleri daha düzgün ve anlaşılır hale getirmek için çalışmaktadır . Orada
Reçeteli İlaç Etiketleri için FDA Yönetmelikleri devlet düzenlemelerine göre 50 kadar farklı ilaç etiket türleri vardır .

Gıda ve İlaç İdaresi ( FDA ) tüm reçeteli ilaç etiketleriilaç ,ilaç dağıtımeczaneadı ve adresi , ve ilaç o parti içinseri ya da lot numarasınınadını içermesini gerektirir .

Ek etiket gereksinimleridoktorun adını ,hastanın adını ve kullanım talimatlarını içerir .
Additonal bilgilerikonteyner etiketin üzerinde ne başka sağlanmalıdır
Etiketleme gereksinimleri takın .

FDA da ( reçeteli ilaçlar bilgi ekler ya da bir insan ilaç ürünü , bunun için kullanılırkoşulları ve kullanımı içinkontrendikasyon olarakilacın kullanımını destekleyenbilimsel kanıtların bir özetini içeren ilave evrak ile gelen gerektirir zaman olması gerektiği ) kullanılmamalıdır .

dozajları , gücü veson kullanma tarihi belirtilmelidir . Yan etkileri , diğer ilaçlar , bağımlılık bilgileri , depolama ve taşıma ile etkileşimleri reçeteli insan ilaç ürünlerinde dahil edilmelidir .

Ilaç gibi ilaçlar gibi ek uyarılar , taşımalıdır maddeler ve bazı maddeler listesi ile gelmelidir belirli gıda boyaları , aspartam ve sülfit içerdiğini . Over- the-counter ilaçlar da etiketleme gereksinimleri vardır

OTC Etiket gereksinimleri .

Over- the-counter ) OTC ) insan ilaç ürünleri de etiket gereksinimleri vardır . Onlar ayrıntılı kullanımı ve uyarı bilgileri , bir madde listesi var veürünlerinamacı belirtilmelidir . Farklı yaş ve popülasyonlar içinyönetiketinde yanı sıra depolama ve gibi o içerebilir .

OTC ilaç etiketleri deson kullanma tarihi ,parti veya içeren sodyummiktarı gibi belirli maddeler hakkında bilgi olmalı lot numarası ,üreticiadı ve adresi ve aşırı doz bilgileri .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]