| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Diş Sağlığı | diş Temizleme |

Sağlığı ve Hastalıkları

Diş macunu Malzemeler

Diş macunları , antik çağlardan beri uzun bir yol katettik . Tozlar , ezilmiş tebeşir ve hatta ince dallar dişleri temizlemek içingeçmişte kullanılmıştır . Herhangi bir eczane veya süpermarkette hızlı bir bakış , çocuklar, tartar kontrolü veya hassas dişler için özel olarak tasarlanmış diş macunu gösterecektir . Onlar diş beyazlatıcılar içerir ve tatlar çeşitli gelebilir . Ajanlar Köpüren

Tüm ticari diş macunları köpük yapıcı içermelidir . Bu ajanlar iki işlevi var . Onlar bir ortam olacak tuzak oluşturabilir ve diş parçacıklar kaldırmak yardımcı olur. Köpüren ajanlar da daha iyi çalışmak için florür , başka bir diş macunu madde , yardımcı . Loril sülfatlar veya varyasyon bir büyük markalar kullanılmaktadır . Bazı markalar bu deterjanlardan hassasiyetini azaltmak için bir bazikleştirici ajanı ekleyebilirsiniz . Loril sülfatlar aynı zamanda anti - bakteriyel özelliklere sahip ve diş plakları temizlemek yardımcı olabilir .
Aşındırıcılar

köpük ajanı , ya da deterjan yanı sıra , diş macunları da aşındırıcı olması gerekir eleman fırçalayın dişleri yardımcı olur. Bu madde bazen jel diş macunu bulunan beyaz diş macunu ya da hidratlanmış silis, bulunan çoğunlukla silika vardır. Sönmüş silis , sodyum florid ile son derece uyumludur , bu yüzden sık sık kullanılır . Kalsiyum bazen de diş macunu ilave edilir. Bu tuzlar , aynı zamanda , bir aşındırıcı madde olarak görev yapar.
Florür

Florür , özellikle sodyum florid, az miktarlarda diş macunu kullanılır. Herhangi bir diş macunu , toplam bileşimin en az yüzde 1 kadar sürer. Florür gelişmekte boşluklardan onları korumak için sertleşmesine dişleri olur . Bir deterjan ya da köpük maddesi ile birlikte , bu madde en iyi şekilde çalışır .
Beyazlatıcılar

Her bir diş macunu çeşitleri beyazlatıcıları içerir , ama çoğu zaman mutlaka olanlar peroksit kullanır. Hidrojen peroksit zayıf bir çözelti, en yaygın olmakla birlikte, bazı karbamid peroksit kullanabilir. Bir diğer genel olarak kullanılan diğer bir peroksit , sodyum karbonat peroksittir. Bu, çamaşır sodası ve hidrojen peroksit ayrılır. Sadece o da dişlerin etrafında mikropları öldürmek için bir anti - bakteriyel ajan olarak hareket eder , hidrojen peroksit bembeyaz dişler yardım yapar .
Tiknerler ve Diğer Bileşenler

Son değil en azından , diş macunları sevindirici bir doku oluşturmak ve ağızda hissetmek yardımcı kalınlaştırma maddeleri içerir. Onlar dişeti ve polimerlerin farklı türleri vardır ve aynı zamanda diş macunu , tüp kurumasına olmayacak şekildenemi korumak için yardımcı olur. Yapay tatlandırıcılar ve aromalartadı daha keyifli hale getirmek için de eklenir . Başka bir aktif madde , triklosan,bileşen listesinde genellikle. Onun işi . Plaket neden mikropları ortadan kaldırmak için bir anti - bakteriyel olduğu gibi

tükürük kalsiyum ve magnezyum , böylece anti- tartar diş macunu TSPP denilen bir madde ihtiva eder. TSPP Tetrasodyum pirofosfat standları, ve bunları kaldırmak için ağzınızda bu mineraller ile bağlanır . Bu şekilde , TSPP dişlerin üzerinde oluşturan tartar önlemek için hemen bir su yumuşatıcı gibi davranır . Bu temizlik sırasında diş hekiminde diş kazınıp alır mevcut tartar , kaldıracak değil .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]