| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Diş Sağlığı | diş Temizleme |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bir Gün dişlerinizi fırçalayın Too Much Can

?Sabah ve yatmadan önce fırçalamagünlük parçası haline geldi ki , birçok kişi ile büyümüş bir slogan " yılda iki kez diş hekiminize , günde iki kez dişlerinizi fırçalayın " rutin . Dişlerinizi fırçalamak plak , diş üzerinde oluşturduğufilmi temizlenmesine yardımcı olur . Plak bakteri çürükleri ve diş eti hastalıklarına yol açar. Bazı insanlar iki kez fırçalanması bu yana iki kez daha daha fazla fırçalama , iyi olduğunu hissedebilirsiniz . Twice Günlük

iki dakika boyunca en az günde iki kez fırçalamak , üç günlük manßonlarlaideal bir ile , yeterli olmalıdır . Bundan daha sık fırçalamak aslında Michael Sesemann , DDS , Estetik Diş HekimliğiAmerikan Akademisi başkanı olan bir Omaha diş hekimi göre ,ağız zarar verebilir . Aşırı ve aşırı kuvvetli fırçalama sonunda diş minesini aşındırmaya olurken çok fazla fırçalama ,diş kökü tahriş ve diş etleri basık yol açabilir .
Yumuşak kıllar

yumuşak kıllı fırça etiketli fırçalar dahadiş ve diş etleri üzerinde daha kolay " firması . " Insanlarfirma türü daha az etkili gibi yumuşak fırçalar algıladıkları Ancak, onlar çok sert veya çok uzun fırçalamayararlı etkisini ortadan kaldırmak için apt vardır . İki dakika her fırçalama oturumu için yeterli olduğunu ve hafif bir basınç zarar vermeden temizlenmesi için en iyisidir .
Farklı Görüşler

bile diş yetkililer yapmak her zaman değil günlük manşonlarla yeterli sayıda ne katılıyorum. Business Week bir makalede, bazı diş hekimleri kapsamlı diş ipi ile birlikte eğer , yatmadan önce , sadece günde bir kez fırçalama , yeterli olduğuna inandığını ortaya koydu . Kahvaltıdan sonra fırçalama , diş ipi ve gargara artı , ancak " , sabah ağız" ilegüne başlayan rahatsız insanlar için ,gece rejimine uygun bir ektir .
Yemekler

kahvaltı, öğle ve akşam yemeğinden sonra fırçalama da çok yakında öğün yemek ağzınızda yarattığıasidik ortam yumuşatılmış minesini aşındırmaya olabilir sonra fırçalama ,ideal bir sistem olabilir . Portakal suyu gibi bazı asitli yiyecek ve içeceklerin diş minesini zayıflatabilir . Asitliği nötralize etmek için izin fırçalama önce 30 ila 60 dakika bekleyin .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com