| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Obezite Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Gastrik Bypass Ameliyatı Sonrası Komplikasyonlar Nasıl kaçının

Gastrik bypass cerrahisi obez ve morbid obez hastalarda erken ölümriskini azaltabilir . Ancak,prosedürleri kendi risksiz değildir . Komplikasyonlar ameliyatları diğer türlerine göre nadir olmasına rağmen , çok ciddi olabilir . Sen ( veya olacak) uygun post-op bakım hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki okumak , gastrik bypass veya diğer obezite cerrahisi sonrası iyileşme varsa . Talimatlar 1. Ameliyattan hemen sonra , yatak istirahati için doktorunuzun talimatlarına uymanız


. Zaman ( genellikle birkaç gün ) bir süre için,zımba ve /veya bant çıkarmak kalmaması reclined kalmak gerekir . Size yatak, başlangıç ​​dışında izin
2

Sonraki , haftada birkaç kez orta yürüme . Ilımlı egzersiz koşullarıvücut ve daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.
3

ilk haftasında gastrik bypass ameliyatından sonra , doktorlar ve hemşireler reçetesıvı diyet sopa . Sıvı diyet size iyileşmek sırasında kusma önlemek yardımcı olmaktır . Kusma ve kuru heaveskuvvet sizin dikiş ve zımba kırmak için yeterli olacaktır , vehassas mide doku gözyaşı olabilir .
4sıvı diyet mezun

sonra , diyetsel talimatlarsonraki seti takip T. Yanlış beslenme gastrik bypass cerrahisi ile ameliyat sonrası komplikasyonlarınönde gelen nedenlerinden biridir . Bu noktada püre yiyeceklere , ama sadece sağlıklı gıdalar olabilir . Hiçbir şey şekerli , nişastalı , süt ya da yağlı .
5

püresi diyet aşama tamamlandıktan sonra , düzenli aralıklarla küçük öğünler yemek başlar . Mide kapasitesi oldukça azalır yana , çok daha hızlı bir şekildeameliyat öncesi daha dolu hissedeceksiniz . Limit ne olduğunu öğrenmek ve dolgunluk hissi ÖNCE yeme durdurmak üzerinde geliyor. Eğerişlemi yaptırmadan önce yedik gibi

Yine , artık yiyebilirsiniz . Onlar yolda kalmak yardımcı böylece ailenizledeğişiklikleri tartışın . Hayatınıngeri kalanı içinyeni bir diyet sopa gerekir .
6.

gün boyunca sık sık su yudumlayın atın. Mide küçük olduğundan, aynı zamanda daha az likit az yemek tutar , ama değil sadece . Böylece, thirstier ve daha susuz hissedebilirsiniz .
7.

doktor veya cerrah ile ilk danışmadan yorucu karın egzersizleri yapmak asla . Bu ağır nesneleri kaldırmak , ya da askıya asabilirsiniznoktaya iyileşmek içinmide için bir yıl kadar sürebilir . Herniasyonriski kolay yapmayız hastalar için yüksek.
8.

safra taşlarınıngelişmesiyle şaşırmayın . Yaklaşık % 30 hastaların % -40 mide ameliyatı izleyenyıllarda taşları gelişir .
9.

ameliyatı izleyenyıllarda sık sık check- up , en az bir kez , her altı ay için randevu olun . Yeni ağrıları veya kusma ortaya çıkarsa doktorunuza hemen haber verin . Algılama sorunları erken doğan daha ciddi komplikasyonları önlemek olacaktır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com