| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni Relapse Nasıl Engellenir

Şizofreni , hastanın yaşam kalitesini etkileyebilir ve de ailesini ve arkadaşlarını etkileyebilir yıkıcı bir ruhsal hastalık olabilir . En kötü , şizofreni günlük yaşamda işleyen gelenhasta tutmak ve yatış gerektirebilir . Neyse ki , kontrol altındabelirtiler almak vehasta nispeten normal bir hayat yaşamak için izin verebilirsiniz bu ilaç ve tedavi olarak etkili tedaviler vardır . Bu nüks tarafından paramparça olabilir , böylece nüks önleme kritik önem taşımaktadır . Talimatlar
1

düzenli bilişsel - davranışçı terapi seansları katılın
. Göre, " Psikiyatrik News, " İngiltere'de araştırma bilişsel - davranışçı teknikleri şizofrenik hasta sanrısal düşünceyi tanımak ve etkilerini ofset yardımcı olabilir . Yönettiği
2

ilaç alın göstermiştir . Onlar iyi yapıyor Birçok şizofreni hastalarının ilaçlarını duracaktır . Onlaryan etkileri gibi ve onların bozukluğu kontrolü altında olduğundan ,ilaçlar artık gerekli olduğuna inanıyoruz olmayabilir. Ne yazık ki ,ilacı kestikten aktif belirtiler geri dönmek için izin verebilirsiniz .
3

gibi hiperaktivite , uyku bozukluğu , sosyal sorunlar , yorgunluk , düşmanlık gibi bir nüks gösterebilir özel erken tehlike işaretleri , dikkat edin , yaygın düşünce, kompulsif davranış ve sanrılar veya halüsinasyonlar . Web4Health göre , tüm bunlar bir hasta nüks başlıyor gösterebilir . Diye onları tanırsanüks durdurulabilir böylece , o hemen onu psikiyatriste konuşmak gerekir .
4.

aile ve arkadaşlar nükserken tehlike işaretleri izlemek var . Göre, " Psikiyatrik News, "şizofren hastanın tüm destek sistemini içeren bir yaklaşım alarak daha hızlı bir şekilde kendini yapabilirsinizhastadan dahabelirtileri yakalamak mümkün olabilir . Onlar göstermeye başlarsanız ,hastanın kendi doktorunuza başvurun ve onun ailesi ve arkadaşları onların bilgi ve gözlemlerini paylaşmak için izin vermelidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]