| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

işaretler & Paranoid Şizofreni belirtileri

Şizofreni , bir kişinin nasıl düşündüğünü etkiler görür ve hisseder kronik bir beyin hastalığıdır . Paranoid şizofreni birçok şizofreni türlerinden biridir ve gerçekte hiçbir temeli olmayan hezeyanlar ve halüsinasyonlar üretir . Hastalığınnedeni hala araştırılmaktadır ve tedavisi yok iken , paranoid şizofrenibelirtileri birçok hafifletmeye yardımcı olabilir mevcut tedavi seçenekleri ve ilaçlar vardır . Paranoid şizofreni sanrılar

bir birey sanrılar /yanlış inançlar karşılaşabilirsiniz . Bu sanrılar genelliklebireyin bir kişi , grup ya da toplum ondan sonra olduğunu duygu ve ona zarar vermek niyet içerir . Sonuç olarak , paranoyabireysel öz savunma içinde hareket etmeye çalışır gibi şiddet içeren veya saldırgan davranışlara neden olabilir , hangi ayarlar. Diğer sanrılar Bir kişi o böyle , sinek zihinlerini okumak ya da o mucizeler kutsanmış olduğunu . Edememek gibi insanüstü güç bazı türüne sahip olduğunu ünlüdür veya düşündüğü zaman olduğu ' megolomanlık ' olarak sınıflandırılmış ne içerebilir

işitsel halüsinasyonlar

paranoid şizofreni olan bir kişi, işitsel halüsinasyon olabilir . Bireysel başka hiç kimse duyamaz bir veya daha fazla seslerini duyduğunda budur. Bu seslerbireye , veya birbirleriyle konuşmak olabilir . Bu sesler genellikle eleştirel ve doğada taciz vardır . Onlar , gülmek alay , yargıç vebireyi eleştirmek ya da böyle .
Duyu Halüsinasyonlar
kendini ya da diğer insanlara zarar paranoid şizofren komutanı olarak emir vermek olabilir

halüsinasyonlar işitsel olabilir gibi , onlar da diğer duyuları içerebilir . Paranoid şizofreni olan bir kişi var olmayan şeyleri tat veya koku olabilir . Onlar da gerçekleşmiyor , bazen cinsel , vücutlarına , duyumları hissedebilirsiniz . Görsel halüsinasyonlar ortaya çıkabilir , diğer duyusal halüsinasyonlar gibi yaygın değildir .
İzolasyon

paranoid şizofreni olan bir kişi sık sık bitkin hissedeceksiniz ve olmak isteyebilirsiniz yalnız . Bu kişilerin uzakta sevdiklerini itmek ve uzak sosyal faaliyetlerden kendilerini izole etmek için yaygındır . Bazı insanlar bile okul, iş bırakma veya belirtiler çok şiddetli olduğunda ailelerini terk edecek .
Mantıksız Düşünme paranoid şizofreni ile

İnsanlar saçma düşünce var olacaktır . Bu düzensiz konuşma ve eylemler üretir. Gözlemleyerek vebirey ile etkileşim insanlarınbireysel oluyor her şeyparanoyak şizofren mükemmel mantıklı , söyleyerek ya da ne yaptığını mantıklı edemesek .
Uyarı

bir paranoyak şizofren düşünmek ve /veya intihar girişimi olabilir . O artık etrafında olmaktan söz edilebilir. O da kendine zarar vermek için tehdit edebilir . Paranoid şizofren uzakta onun eşyalarını vermeye başlar eğer intihar düşünceleri başka bir işaretidir . Bu tıbbi müdahale , intihar davranışları sergileyen bir birey için hemen verilir bu çok önemli .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]