| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kuş Gribi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kuş GribiKuluçka Dönemi

Kuş gribiinfluenza virüsünün A tipi suşları neden olur . Gerginlikdaralma dünya çapında ortaya çıkar , ve insanlara geçirmeden önce yabani göçmen kuşların yanı sıra kümes hayvanları , barındırdığı edilir . Avian Influenza
Enfekte kuşların kökeni hemen karantina ve itlaf edilmelidir . Karkaslar yakılacak veya sıkıca gömülü olmalıdır .

Kuş gribi göçmen tavuğubağırsaklarında içinde barınan ve bazen kümes hayvanları iletilir . Yabani kuş popülasyonlarınınçoğunluğuvirüsü hiçbir kötü etkilerini gösterirler ve genellikle , kuş gribi sadece kümes hayvanları hasta ediyor. Nadir durumlarda , bir daha ölümcül virüsün ifade edilir , ve tipikbelirtilerin başlamasından en az 48 saat içinde enfekte kuşlarla yakın- yüzde 100 mortaliteye neden olmaktadır.

Enfeksiyonlu kuşların bazen insanlarahastalık bulaştırabilir . Kuş gribinin insandan insana bulaşma 2010 itibariyle neredeyse varolmayan.
İnsanlar İletim ve Kuluçka Dönemi
Birçok göçmen kuşlar genellikle sulak bölgesi veya yakınındaki dinlenme . Onların bağırsak florası arasında ikametgrip daha sonra dışkı yoluyla bulaşır .

Kuş gribi bütün soylarınınen uzun kuluçka dönemleri arasında bulunuyor . Bu 7 den en sağlıklı yetişkinlerde 14 gün arasında değişir , ve çocuklarda en fazla 21 gün olabilir . Fakat, insanlara şanzıman son derece nadir olarak kabul edilir .
Belirtileri
Sağlık yetkilileri , dünya çapında monitör grip salgınları
ve bilinen suşları arasında yeni suşları veya artmış iletim hızları belirtileri izlemek .

Kuş Gribi en " normal" grip benzeri belirtiler sergiler . Bu yüksek ateş, ishal , kusma , göğüs ağrısı , ve ilk belirtileri olarakburun ve dişeti kanamaları sayılabilir. Ancak, hastaların sadece bu belirtilerin bir dizi gösterebilir .

H5N1 2010 itibariyle , kuş gribimevcut gerginlik ve son derece agresif bir formudur .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]