|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kuş Gribi
Sağlığı ve Hastalıkları

Ne Gıdalar Ben bir soğuk defetmek için Can Eat

?Soğuk algınlığı ve grip mevsimi yaklaşırken , insanlar hastalığı önlemek veya zararlı bakteri defetmek için kendi yeteneğini geliştirmek yolları hakkında düşünmeye başlar . Gıdalar vücudunuzun ihtiyacıgünlük besinleri almak için doğal bir yoldur , ve birçok bağışıklık sistemini güçlendirmek ve zahmetli soğuk algınlığı önlemek için vücudun yeteneğini artırabilir tıbbi özellikleri ile donatılmıştır . Mango

Mangos antioksidan dolu . Bunlar beyaz kan hücrelerivücudun işlevlerinin çoğu için gereklidir ve enfeksiyonları ve hastalıkları defetmek içinvücudun yeteneğini artırır onların enfeksiyonlarla mücadele yeteneği , ve çinko , daha verimli çalışması ve geliştirmek için yardımcı olur A vitamini içerir . Bazı kullanıcılar bu soğuk algınlığısüresini azaltabilir söylüyorlar . Yollarla çeşitli mango yiyebilirsiniz . Bir salsa haline getirerek , bir yüzlü içine harmanlanmış veya dilimlenmiş ve yoğurt ile yenen .
Sarımsak

Sarımsak tıbbi özellikleri için yüzyıllardır tüketilen bir besindir . Bu, bu beyaz kan hücrelerinin sayısını artırarak bağışıklık sistemini geliştirir. Beyaz kan hücreleri vücudun bakteri veya diğer yabancı madde saldırı nedeniyle yararlıdır. Sarımsak ayrıca C vitamini , B6 ve selenyum ve manganez içerir . Bu mineraller aynı zamandabağışıklık sistemini artırma ile ilişkilidir . Salça ve soslar ekleyerek taze sarımsak yiyin .

Mantarlar onların sağlık yararları için Çin tıbbı ve diğer Doğu kültürlerinin yüzyıllar boyunca kullanılmış olan mantarlar . Bu verimliliği arttırmak için bağışıklık sistemini uyarmak beta- glukan adı verilen bir şeker türünü içerir. Mantarlar dakan D vitamini D vitamini düzeyleri düşük gribe yakalanmariskinde artış ile ilişkili içerentek bitkisel , bu nedenle bu kendinizi sağlıklı tutmak için yemek için iyi bir yiyecek vardır . Salatalar , soslar ve omlet ekleyebilirsiniz .
Badem

Badem güçlü selenyum gibi diğer besinler , ile birlikte çalışır antioksidan ve olan E vitamini içerir Ayrıca badem mevcut magnezyum , . Bunlar, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve soğuk algınlığı ve üst solunum yolu enfeksiyonları önlemeye yardımcı olabilir yardımcı . Sen badem tost ve granola bir madde olarak kullanmak , ya da fıstık ezmesi alternatif olarak badem ezmesi kullanabilirsiniz yapabilirsiniz .
Yeşil Çay

Yeşil çay içerir bağışıklık sistemini oluşturmak için yardımcı antioksidanlar . Bu yayılmasınıönlemek soğuk algınlığı özellikleri göstermiştir epigallokatekin galat içerir. Bir hidratlı vücut bakterilere karşı savunmak için daha fazla mümkün olduğu gibisoğuk algınlığı ve grip mevsimi boyunca , sıvı içmek de önemlidir . Tam meyvelerini günlük yeşil çay 3 bardak için 2 içilmelidir.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]