| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Kardiyovasküler Hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Venöz Yetmezlik teşhis için nasıl

Venöz yetmezlik varis nedendurumdur . Venöz sistem kalbe giden kan formu vücut döndürmek için tasarlanmış bir tek yönlü damar sistemidir. Kançevreleyen kaslarınkasılması iledamarları aracılığıyla itilir. Damarlar , özelliklealt ekstremitelerde , yerçekimi tarafındanyanlış yöne akan ve yüksek basınç ve kan havuzu neden olankan önlemek için içlerinde tek yönlü vanalar var . Genellikle venöz yetmezliğe neden bu vanalarınbaşarısızlığıdır . Başka bir nedeni venöz tıkanıklık olabilir. Talimatlar 1 öyküsü vehastanın fiziksel muayeneyi gerçekleştirin


. Görme venöz varisler , ödem ve şişlik , deri değişiklikleri ve venöz staz ülseri görsel işaretleribacakları inceleyin. Fizik muayenealtta yatan venöz sorunun düzeyini veya konumunu bulmak gerekir .
2.

şüpheli konumda bir dubleks ultrason görüntüleme gerçekleştirin . B - modunda kullanılandubleks ultrasonaltında yatan yapıların bir görüntü vermek ve kan akışınınyönünü tespit etmek için bir Doppler dalga kullanabilir . Phlebologists denilen en damar uzmanları , kendi ofisinde bu sınav gerçekleştirmek mümkün olacak . Bu hizmetdoktorun ofisinde mevcut değilse ,hastanın görüntüleme hizmetinin sevk edilecektir .
3

muayene masasınahasta yerleştirin . Taranacakalan Açığa. Ultrason probu daha iyi görüntüleme için cilde sızdırmaz hale sağlamak için ultrasonik jel uygulanır. Beklenen vana görüntülenmiştir kadartarama alanı. Doppler modunu kullanarak ,kan akan hangi yönde belirler .
4.

venvalfi görüntüleme iken , süreyi belirleyecekultrason makinesi bilgisayar ölçümleri almaksupap açık kalır ve kapalı . Arızalı vana normalden daha uzun bir süre boyunca açık kalacak vekanters yönde akacaktır .
5

sınavdan sonra ,hastaya tedavisonuçları ve öneriler verir . Tedavi sıkıştırma çorap giyiyor ya davana kapalı mühür için lazer tedavisi performans içerebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com