| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

? Salmonellabelirtileri nelerdir

SalmonellaSalmonella bakteri ile kontamine yiyecek tüketen kaynaklanan bir hastalıktır . Et ABD Tarım Bakanlığı ( USDA ) göre , kontamine olduğu , ancak meyve ve sebze gibi gıdaların diğer türleri etkilenebilir muhtemeldir . USDA göre , doğru bir şekilde saklandığı henüz

Foods, yıkanmış değil ve güvensiz gıda işleme tekniklerininkullanımı, salmonella katkıda kirlenmiş gıdalar neden olur.

salmonella hastalık belirtileri

belirtileri genellikle en az birkaç gün sürer. İşaretler ishal , kusma , titreme ve butitreme gibi grip benzeri semptomları içerir.
Risk

HIV /AIDS olan kişiler , hamile kadınlar, çocuklar , yaşlılar ve bağışıklık sistemi bozuklukları olan insanların diğerlerinden daha salmonella karşı daha savunmasız .
Hususlar

Salmonella zaman zaman bu tür karakterize Reiter sendromu , uzun vadeli sonuçları sonuçları eklem ağrısı , idrar ,gözlerde rahatsızlık ve ağrı sırasında kronik artrit yol açabilir .
Önleme /Çözüm

güvenli gıda işleme ve depolama ile salmonella önleyin . USDA kalanlar pişirme sonra en az iki saat içinde , buzdolabında en az 165 derece F. Et yemekleri sıklıkla en az 160 derece F. eller yıkanmalı pişmiş olması gerektiğini ısıtılması gerektiğini gösterir .


sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com