|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Chlamydia
Sağlığı ve Hastalıkları

Pap smear Chlamydia Algılama musunuz

? Chlamydia trachomatisAmerika Birleşik Devletleri'ndeen çok bildirilen cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyondur . Ne yazık ki , kadınların enfeksiyonlarınçoğunluğu asemptomatiktir . Bu rutin olarak bakteriler için test edilecek cinsel olarak aktif insan için önemlidir. Servikal örnek tercih edilmesine rağmen algılama

Chlamydia, kan , idrar veya serviks çubuklar ile tespit edilebilir. Bu bir Pap testi ile teşhis edilemez . Ancak,pelvik sınav sırasında , bir doktor , bir pelvik ve /veya servikal enfeksiyonbelirtileri tespit veteşhis testleri sipariş edebilirsiniz . Tanı olmasa da , bir Pap testi görülebilir bazı hücresel değişiklikler vardır . Hücreler reaktif görünür ve vakuoller veya kabarcıklar içerir.
Test klamidya testleri için

mevcut standartmoleküler - tabanlı test ,nükleik asit amplifikasyon testi ( NAAT ) olduğunu . NAAT bakterilerin DNA alır ve yükseltir. Geleneksel kültürlerin daha duyarlı ve özgül olduğu için bu yöntem en yaygın olarak kabul edilmektedir . Diğer test mekanizmalar direkt floresan antikor leke ( DFA ) ve DNA prob vardır . DFA'ler chlamydia antijenleri tespit etmek için kullanılır . DNA probu NAAT fakat daha az hassas benzer. Bakteri kültürleri de yetiştirilen ve gerginlik için test edilebilir .
Belirtileri

Chlamydia belirtiler 7-21 gün sonrası enfeksiyon başlar . Kadınlarınçoğunluğu asemptomatik olmasına rağmen , belirtiler şunlardır : bulantı , ateş, vajinal akıntı , idrar yaparken yanma hissi , karın ağrısı , bel ağrısı , disparoni ( cinsel ilişki sırasında ağrı ) ve ani kanama
. komplikasyonlar

belirlenemeyen bırakılırsa , klamidya daha ciddi tıbbi durumların içine ilerleyebilir . Buuterus , fallop tüpleri ve yumurtalıklar yayılabilir . Enfekte kadınların kadar yüzde 40 pelvik inflamatuar hastalık ( PID ) gelişebilir . Kronik pelvik ağrı , gebelik komplikasyonları ve kısırlık gibi komplikasyonlar da ortaya çıkabilir .
Önemi

chlamydiabelirti ve bulgular gonore bu taklit , böyleceiki enfeksiyonları genelliklebelirli bir enfeksiyonu saptamak için test paraleldir. Farklı antibiyotikler ile tedavi edilir gibi onları ayırt etmek için şarttır . Ayrıca , klamidya enfeksiyonu gibi insan papilloma virüsü ( HPV ) ve insan immün yetmezlik virüsü ( HIV ) gibi diğer hastalıklar , yakalanmaolasılığını artırır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]