|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Chlamydia
Sağlığı ve Hastalıkları

PapillomavirüsünTanımı

diğerleri daha az zararlı iken İnsan papilloma , kansere neden bazıları birçok farklı türleri vardır . Buderi ve mukoza zarını etkiler . Ergen ve yetişkin erkekler hem de kadınlar HPV gelişebilir . Çünkü nasıl HPV eylemleri , aşırı hücre büyümesini engellemek için "blok " işlerini yaparkenvücut hücrelerinin can . Bu büyümeleri bazıları çeşitli kanser formlarına yol açabilir. Tanımı

cinsel yolla bulaşan 30-40 olan insan papilloma virüsü 100'den fazla tipi vardır . Bu temas ile bulaşan siğillere neden olan virüsleri içermektedir . HPV'nin bazı biçimleri genital sistem tümörleri , özellikle serviks kanseri ile bağlantılıdır . HPV aynı zamandagenital bölgede ve serviks anormal büyümeler neden olabilir . Çoğu HPV belirti neden olmaz . Bazı HPV en sıknemli genital bölgede büyümek ve serviks kanseri riskini artırabilir . ( İnsan papilloma tanımı görün , Grafs 1 , 4 ) Kanser
Bağlantı

" yüksek riskli " HPV ( cinsel temas neden olanlar) türleri türlerini 16 dahil , 18, 31, 33, 35, 39 , 45, 51, 52 , 56, 58, 59 , 68, 69 ve potansiyel diğerleri. Bu HPV serviks kanseri önemli bir nedeni olarak kabul edilmektedir . HPV aynı zamandavajina , anüs , vulva , (yumuşak damak dahil olmak üzere orta boğaz )orofarinks ,dil ve bademciklertabanı kanserlerinde karışmış olabilir . Erkeklerde HPV penis kanseri ile bağlantılı olmuştur . ( İnsan papilloma tanımı görün , Grafs 6 . 8 ve 10 )
Genel Bilgiler

insan papilloma virüsü , E5 , E6 olarak belirlenen proteinler üretir ve E7 . Bu proteinler, aşırı gelişimini engelleyen hücreleri engeller. HPV E6 protein tümör büyümesini engelleyen insan protein p53 , müdahale edecektir. Diğerleriyüksek risk kategorisinde ( kansere neden daha olasıdıryüksek riskli HPV yüksek riskli olarak sınıflandırılantürleri isedüşük risk HPV nadiren kansere neden düşmek Bazı HPV tipleri düşük riskli olarak kategorize edilir . Her iki HPV tipleri yeteneğine sahip anormal büyümeler neden olur. (Human papilloma , Grafs 7 , 11 Tanımı bakınız )
,virüs küçük bir kesiktenvücuda girdiğinde

HPV enfeksiyonu neden olabilir Nedenleri deri veya bir aşınma küçük bir gözyaşı . öncelikle cilt- cilt teması ile bulaşır . genital siğiller ile ilişkiliHPV cinsel temas ile bulaşır.ağız veya üst solunum yolu ( boğaz) HPV neden olanlar enfeksiyonlar sözleşmeli oral seks yoluyla . nadirdir , fakat HPV ile bir anne doğum sırasında çocuğavirüs geçebilir .bebekteçıkan enfeksiyonboğaz veya genital ortaya çıkabilir . ( Grafs 1 , 2 , 3 HPV enfeksiyonu nedenleri bakın )
risk Faktörleri

seks ortaklarısayısı ,büyük HPV yakalanmariskidaha yüksek . , bir kişi birden fazla partnerle birlikte bir seks partneri varsa , HPV tanısı HPV artar yakalanma riski . Diğer bir risk faktörühastanınyaşı .Mayo Clinic göre , genç kadınların bu virüs kapma biyolojik daha savunmasız olabilir .Mayo Clinic genç erkekler yüksek risk altındadır diyor ,virüs gibi sık sık onlara teşhis olmasa . diğer risk Bunun nedeni , HIV /AIDS enfeksiyonu veya kasıtlı bir organ nakli sonrası bağışıklık sistemini baskılayan ilaçlar alarak olabilecek bir savunmasız bağışıklık sistemi . olduğunu. ( İnsan papilloma enfeksiyon görün risk Faktörleri , Grafs 1 , 2 , 3 )
Tedavi ve Önleme

Pap smear atipik servikal hücreler bir kadın HPV sözleşmeli olup olmadığını belirlemek için yapılabilir algılamak için . HPV , rahim ağzı kanserine yol açabilir, çünkü takip test erkekler için benzer bir test yoktur . yapılmalıdır , ama onlar bir lateks prezervatif cancer.Using bazılarını önleyebilir , anal veya penil semptomları için doktor tarafından yılda bir kontrol edilmelidir , ancak hepsi değil , HPV enfeksiyonları . siğilprezervatif kapsamında değilse , bu siğil ile temasortağı HPV maruz kalmaktadır . Şu anda , sadece mevcut HPV aşısı Gardasil olduğunu ve sadece genç kızlar ve genç kullanılabilir kadınların kullanımı için kadınlar . Mikrobisidler yüzden HPV ve olası serviks kanseri önlemede etkin bir rol alabilir geliştirilme aşamasındadır . test geçiyor BufferGel , sonuçları , 2009 yılında bekleniyor .


sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]