| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | ağız Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ağız Kanseri teşhis için nasıl

Ağız kanseri veağız çevresinde alanda görünür herhangi bir kanser türüdür . Ağız kanseridudak , ağız , dil , diş etleri ve tükürük üretenbezleri üzerinde tezahür edebilir . Hastalık ilerledikçe Ağız kanseri kötüleşir . Bu erken teşhis ağız kanseri almak önemlidirnedenidir . Talimatlar
1

herhangi bir değişiklik için ağzınızı inceleyin . Eğer iyileşmek ve büyük boyutta alır almaz bir yara fark edebilirsiniz . Ayrıca, ağız alanlarında renk değişimi fark edebilir . Ağız bunun içinde kırmızı veya koyu noktalar olabilir .
2.

ağızalanlarda herhangi bir ağrı veya rahatsızlık unutmayın. Senağzına nedeniyle ağrı yeme sorunları olabilir . Ayrıcaağzın belirli bölgelerinde uyuşma karşılaşabilirsiniz . Eğer ağız kanseri belirtileri varsa
3

doktorunuzla bir randevu ayarlayın . Bunlar tıbbi geçmişi almak ve kesin tanıya ulaşmak için bazı testler gerekir .
4.

doktor ağzınıza incelemek için izin verin . Onlar meydana gelen değişiklikleri not ve sipariş için hangi testler karar vermelidir . Muhtemelen kanserhücrelerini test ağzınızdan bir örnekleme alacaktır .
5

radyoloji bir dizi test alın . X - ışınları ve CT taraması vücutta ağız kanserinin varlığını tespit etmek için kullanılabilir. RadyologKanserlenf düğümlerine veyavücudun diğer bölgelerine yayılmış olup olmadığını bu testlerin söylemek mümkün değildir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]