| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kan Bağışları ArasıBekleme Süresi Nedir

?Hükümet kan bağışları arasındaki belirli bekleme süreleri gerektirmektedir . Bunlar normal kan ikmali ve verici sağlık koşullarına bağlı bulunmaktadır. Fonksiyon

vücudun kendi kan akımı doldurmak zorundadır . Kemik iliği bölmek ve kırmızı kan hücrelerine çarpın kök hücreleri oluşturur , beyaz kan hücreleri ve trombositler .
Zaman

Amerikan Kızıl Haç göre Çerçeve , bağışta bulunabilirsiniz altı kez bir yıl kadar bağış anlamı tam kan her 56 gün . Sağlık ve İnsan HizmetleriDepartmanı , plazmaya göreTürleri ve trombosit donörler daha sık bağış ve onların özel ekstraksiyon yöntemleri kırmızı kan hücrelerinin daha az önemli miktarda kaybetmek gibi sadece üç günlük bekleme süresine sahip olabilir . Kırmızı kan hücrelerinin birimleri Bağış ,diğer taraftan , uzun bir bekleme süresi gerektirir .
Hususlar

kan donörleri mini fiziksel geçmesi gerekmektedir . Nedeniyle , örneğin kanda düşük demir seviyesine ,mini fiziksel başarısız olursa , sağlıklı bir donörün daha uzun süre beklemek zorunda kalacak .
Etkileri

University College Dublin'de bir araştırmaya göre , kan donörleri bekleme süreleri ile memnun değil , ama bugelecekte bağış arzularını engel değildir.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]