| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Solunum Sistemine Tehlikeli Şeyler

insan vücuduvücut çalışma yapmak için birlikte çalışması farklı organların hassas bir dengedir. En önemli organları bir solunum sistemi kontrol ve vücudun diğer bölgelerine oksijen akışını kontrol akciğerleri vardır. En çok çevre koşullarınasolunum sisteminin esnekliği karşın , sisteme tehlikeli bir risk teşkil gazlar ve canlılar bulunmaktadır. Hali hazırda hemoglobine bağlanır çünkü Karbonmonoksit

Karbon monoksitsolunum sistemi için son derece zehirlidir . Bağlama sonra ,hemoglobinkarbon monoksit kendisini ayrılana kadar etkili vücudun bölgelerine oksijen taşıma değiştiremiyor. Insanlar düzenli olarak karbon monoksit küçük düzeyde maruz rağmen, kalıcı zarar bazen ölüme neden ,solunum sistemi için yapılabilir ki daha büyük miktarlarda olduğunu.
Tütün Duman

tütün ve ikinci el duman Hem

tütün ürünleri yakarak üretilen ve tütün dumanı ileen sık ilişkili tehlike kanser olduğunu . Tütün dumanıUlusal Kanser Enstitüsü'ne göre , amonyak , karbon monoksit ve hidrojen siyanür dahil olmak üzere vücudun , zararlı olma olanların 250 ile 7.000 'den fazla kimyasal madde içerir . Pasif içicilik aynı zamanda arsenik , benzen , berilyum ( toksik metal ) , kadmiyum ve krom (metalik element ) olarakduman içinde en az 69 kimyasallar --- ile bir solunum sistemi risk --- kansere neden olabilir .


Kalıp

Kalıp genellikle bir evin nemli , nemli bölgelerde bulunan vesolunum sistemi içine inhale zaman son derece tehlikeli olabilir . En tehlikeli kalıp tipi gövde yüksek konsantrasyonlarda maruz kaldığında karaciğer, böbrek, beyin ve kalp için toksik olan Stachybotrys atra (siyah küf) ve Aspergillus vardır. En fazla risk altındadır Evleri sular altında olanlardır ve alçıpan , ahşap veya diğer doğal liflerden su hasar var . Kalıp astım veya kronik bronşit gibi kalıcı solunum problemlerine neden olabilir .
Asbest

Asbest genellikle yaşlı evlerin ve binalarınyapımında kullanılan bir yapı malzemesidir . Bu malzeme inhale edildiğinde sürekli akciğerde teslim almak asbest lifi içerdiği için, artık yapımında kullanılır . Bu lifler, yara ve enflamasyon, etkileri nefes neden akciğerlerde birikir. Bu durum asbest olarak bilinir. Asbest maruziyeti deakciğer dışındagöğüs boşluğununastarplevra , akciğer kanseri , mezotelyoma ve anormallikleri artırabilir . Bu anormalliklerin bazıları plevral kalınlaşma (akciğer çevresinde sıvı ) ve plevral plaklar (akciğerlerinyüzeyinde kireçlenmiş mevduat ) vardır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]