| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Obezite Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Obezite Cerrahisi için takip BakımÖnemi

Obezite cerrahisi aşırı kilolu veya obez hastalarda gıda alımını azaltmak için kullanılır . Bu geleneksel diyet programları başarısız olduğunda kullanılan ağırlık kaybetme alternatif bir yöntemdir . Cerrahi Faydaları

Obezite cerrahisi dolayısıyla da diyabet , hipertansiyon ve kalp hastalığı gibi obezite ile ilişkili sağlık sorunları azaltarak , bireylerin hızla kilo yardımcı yararlıdır .
Tipi ve takip Bakım

obezite cerrahisi sonrası hastalarprosedürü izleyerekilk yıl içinde dört kata kadar kendi cerrahi ekibin bir psikolog ve üyeleri ile karşılamak gerekir . Bu toplantılar, hasta hiçbir komplikasyon veya diğer sağlık sorunları gelişir sağlamak .
Ortak Sorunları

ameliyatı sonrası , kusma , bulantı , dehidratasyon , ve damping sendromu ortak etkiler . Bu düşük veyaAmerikan Diyabet Derneği uygun bir beslenme planı .
Uzun Dönem Komplikasyonları

Araştırmasıözetleyen dahil , uygun takip bakım ile önlenebilir ilk yıldan sonra sık görülen komplikasyonlar da uygun takip bakım ile azaltılabilir bulundu . Bu komplikasyonlar B12 ve demir eksikliği , azalmış besin emilimini , ülser , ve karın ağrısı sayılabilir.
Diğer Sonrası Cerrahi Bakım

Hastalar özeleştiri ile mücadele devam edebilir sorunlar , diğer yeme bozuklukları gelişebilir , ya da daha fazla ameliyat gerektirirkilo kaybı aşırı bir cilde sahip olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]