| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Lazer Göz Ameliyatı |

Sağlığı ve Hastalıkları

SLT Lazer Göz Tedavisi nedir

? Lazer göz ameliyatı çok sık açık açılı glokom tedavisinde kullanılır . Seçici lazer trabeküloplasti ( SLT ) lazer göz tedavisi bu hastalığın tedavisi için yeni bir türüdür . Bu bir ayaktan prosedür ve birçok açık açılı glokom hastalarında alt göz basınca etkili olduğu görülmektedir .

SLT kullanma göze daha az zarar vermedengöz basıncını azaltarak glokom hastaları tedavi etmek için kullanılır . Argon lazer trabeküloplasti ( ALT )göz sıvısınındrenajı artırmak için yüksek enerjili lazer kullanır iken sıvıgözün dışarı akmasını vegöz tansiyonu düşürebilir , böylece SLTtıkanmış drenaj kanalları açmak için düşük enerjili lazer kullanır .

Effects

SLTgözünçıkışı geliştirmek için doğal mekanizmalarını kullanmak içinvücudu uyarır. SLT prosedürlerde Lazer farklı dokunulmamış diğer hücreleri bırakarak gözün trabeküler ağ veya drenaj sisteminde özel melanin içeren hücrelerin işlemden geçirilmesi ileALT prosedürdelazer göre çalışır. Bu göz basıncını azaltarak genellikle etkilidir .Hasta otururken sırasında
İdaresi

bir ayaktan hasta prosedürü olarak ,SLT lazer göz tedavisi uygulanır lazer içeren bir biyomikroskopta . Hekim, göz içine , bir anestetik damla yerleştirir ve lazer ışını çekim yerleştirilir , üzerinden özel bir kontakt lens de geçerlidir. Işlem sadece birkaç dakika sürer; sonra ,doktorgöz tansiyonu yeniden kontrol edecektir
Faydaları

SLT göz lazer tedavisi için çeşitli faydaları vardır . . Butrabeküler ağ seçici hücreleri davranır veçevredeki dokuya zarar vermez , çünkü SLT daha sonraki bir tarihte tekrar edilebilir . SLT geçirildikten sonra ,hasta sık sık göz böylece ilaçlarındaha düşük maliyetli olduğunu damla devam gerekmez . Latina ve arkadaşları tarafından bir inceleme göre, bazı doktorlar SLT açık açılı glokom hastalarında primer tedavi seçeneği düşünün. SLT de bir hasta gerekebilir ileride glokom cerrahi ile karışmaz .
Yan Etkileri

SLT sırasında hasta herhangi bir ağrı hissediyorum rağmen orada olmamalı bazı duyumlarprosedürü sırasında hissedilebilir. Lazer göz tedavileririskleri göz tansiyonu , kanama , Kaşıntı ve inflamasyon istenmeyen bir artışa içerebilir . Katarakt , göz görme veya kaybı kaybı gelecekteki gelişimi küçük bir riski de vardır . Göz sık sık var damlası gibi bir sistemik komplikasyonları vardır. Göz cerrahişlem öncesihasta ile bu potansiyel komplikasyonları tartışmak olacaktır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]