| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Lazer Göz Ameliyatı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Lasik Cerrahisi Türleri

LASIK ( Lazer in-situ Keratomileusis ) göz ameliyatıen popüler türüdür . Bu miyop ( uzağı görememe ) gibi görme sorunlarının tedavisi için bir lazer kullanır , hipermetropi ( yakını görememe ) ve astigmatizma ( bulanık görme ) . Temel bir LASIK işlemi sırasında, cerrah doğru katlanır bir kapak oluşturulur bir şekilde, korneanın üst dilim bir Mikrokeratom bıçak kullanır. Cerrah daha sonra kornea yapısal değişiklikler yapar excimer lazer kullanır. Lazer tedavisi sonra, kanat orijinal konumuna geri katlanır. Flep kendisi tarafından iyileşir ve sütür gerektirmez . LASIK sadece beş dakika sürer ağrısız bir işlemdir. Bir kişi de özel LASIK ve Wavefront - güdümlü LASIK denilen , bir gün ya dacerrahi Wavefront LASIK

Wavefront LASIK ikisi içinde normal aktivitelerine devam edebilir , birgöz yapısına göre değiştirilmiş bir işlemdir her bir . Bir Wavefront analizörü kullanılarak , doktorlarameliyat öncesindehastanın göz üç boyutlu bir resmini oluşturmak mümkün . Wavefront teknolojisi, komplikasyonları azaltmak ve daha hassas görme düzeltme sağlamak için yardımcı olur .
Intralase LASIK de bıçaksız LASIK ya da sadece Intralasik denilen

Intralase LASIK , bir lazer kullanıyor - yerine bir kanadın - kornea kanatçık oluşturmak üzere . Bir bıçağınkullanımı ile ilişkili ( örneğin kornea yüzey anomalileri ve düzensiz astigmatizma gibi ) komplikasyonşansını azaltır, çünkü Intralasik , geleneksel LASIK için daha güvenli bir alternatif.
PRK

LASIK içinöncü 1995 yılındaFDA tarafından onaylanmıştırPRK ( fotoğraf refraktif keratektomidir ) oldu . Prosedür istenmeyen doku kaldırarak kornea yeniden şekillendirmek için bir lazer kullanılmasını içerir. Ince ya da düz kornealarımız var PRK gibi dik ya da düz kornealar ve düzensiz şekilli gözbebekleri gibi göz komplikasyonları muzdarip hastalar için tercih edilir .
LASEK'in

İnsanlar vardır LASIK ameliyatı komplikasyonları geliştirme riski altındadır . Bu tür insanlar için , LASEK'in ( Laser Epitelyal Keratomileuzis ) lazer göz ameliyatıtercih edilen yöntemdir. LASEK bir Mikrokeratom bıçak yerine trefin adlı bir araç kullanımını gerektirir. Dört gün bir hafta LASEK'in aralığı için Kurtarma kez.
Epi - LASIK

Epi - LASIK LASIK ve LASEK uygulananprosedürlerin bir kombinasyonudur . Epi- LASIK olarak, bir salınım plastik bıçak korneadakapak oluşturmak için kullanılır . Epi - LASIK düşük miyop olan kişiler içintercih edilen lazer göz ameliyatı olduğunu.
Hipermetrop ve presbiyopi muzdarip
CK LASIK

İnsanlar ( iletken keratoplasti geçirenseçeneği var CK ) , hangikornea yeniden şekillendirmek için radyo dalgaları ve ısı kullanır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]