|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Karpal Tünel Cerrahi
Sağlığı ve Hastalıkları

Kurtarma Zaman Karpal Tünel Sendromu Cerrahi

Yaklaşık 200.000 karpal tünel ameliyatlarıAmerika Birleşik Devletleri'nde her yıl yapılmaktadır . Fizik tedavi gibi alternatif tedaviler , bazı hastalar için yararlı olabilir rağmen, birçok insan yardım içincerrahibelirtiler başvurmak gerekir . Genellikle,ameliyatbilek açık kesme vesinir üzerindekibaskıyı azaltmak içinsinirkarpal ligament sökülmesini içerir . Aşağıdacerrahi sonrasıiyileşme süresi hakkında bazı bilgiler . Incapacitation Dönemi

birçok hasta sadece bir kezbıçak altına gitmek zorundaameliyatıaynı anda her iki bileğinde gerçekleştirdik tercih . Bununla birlikte, bu hastaların edilen prosedür takip edilerek en az iki hafta boyunca muhtaç olacaktır. Bir bilek bir defada yapmış hastalar hala kendilerine bakabilirim . Karpal tünel sendromu , genellikle işle ilgili olduğundan
Çalışma

, hastalar genellikle kalmak gerekir birkaç hafta boyunca işsiz . Hastanın yaptığı işintürüne bağlı olarak, o en az bir ay boyunca çalışmayabilir gerekebilir .
Grip Strengthof

One karpal tünel sendromu ile ilgili sorunlar etkili kavrama bir yetersizliğidir. Çoğu hasta için , bu sorunameliyattan sonra en az altı hafta boyunca devam etmektedir . Kavrama gücü genellikleprosedürü şu 25 hafta içinde geri gelmez.
Fiziksel Terapi

Hastalar normaldeameliyat sonrası fizik tedavi geçmesi gerekir . Araştırmalar bu tür terapi iyileşme sürelerini hızlandırmak ve sık sık karpal tünel sendromubelirtileri sayesinde zayıflamış olankaslarıngücünü artırmak olduğunu göstermiştir .
Maksimum İyileştirme

Karpal tünel sendromu ameliyatı tam iyileşme getirmek olmayabilir . Hastaların yaklaşık yüzde 20işlemden sonra kendi bilek yıllarda bazı ağrı devam ediyor. Çalışmalar hastaprosedürü 10 ay içinde durumlarınınmaksimum iyileşme ulaşmak olduğunu göstermiştir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]