| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Kalça Protezi Ameliyatı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kalça Protezi Ameliyatı için hazır Nasıl Gidilir

Bir kalça protezi majör cerrahi veoperasyon için hazırlık ciddiye alınmalıdır . Ameliyat öncesi, hafta ve gün içinde doktorunuzun tavsiyelerine uyun ve hazırlamak için evde ne dahil olmak üzere bu ipuçları ve hazır almak için tavsiyeler , kulak . Bakkal
Daha Talimatını Göster

Yastıklar
Isıtma pedi veya sıcak su şişesi 1

You Need olacak şeyler sizin ameliyat anlayın

. Hastane kalış süresi ve ne kadar süre yürümede zorluk yaşıyorsanız tahmin edebilirsiniz dahil olmak üzere ,prosedürü izleyerek beklemek ne hakkında doktorunuzla konuşun . Önce doktorunuz ile ziyaret etmek varsoruları yazın ve kağıt üzerine yaptığı yanıtları kaydetmek .

Paylaşın doktor vehemşireler tüm reçeteli ve reçetesiz ilaçların tam listesi ile . Bazı doktorlar hastalar ameliyat öncesinde kendi aspirin - terapi rejimi sona gerektirir .
2.

geçen yıl bir diş randevu yok varsa , bir dişçiye gidin. Çalışmalar ağız, diş eti veya diş enfeksiyonları vücudun diğer bölgelerinde enfeksiyonlara neden olduğunu göstermektedir. Öncesinde operasyon için herhangi bir kalıcı diş sorunları temizlemek .
3

Randevu ve doktorunuz tarafından önerilenön tüm testleri planlamak . Bazen hekimler hastalar ameliyat öncesinde kan bağışı öneririz . Bir kan transfüzyonu gerekiyorsa , doktorunuz sonra yerine bağışlanan kanın kendi kanını kullanabilirsiniz . Bir doktor da kalp fonksiyonu , veya akciğer sağlığını belirlemek için bir göğüs röntgeni değerlendirir EKG ya da EKG , zamanlama olabilir . Doktorunuz ayrıca size ameliyattan önce kan iş için geldiğini isteyebilir.
4

anestezist ameliyattan önce danışın . Hastane ve ameliyat türüne bağlı olarak , size işlem sırasında kullanılan anestezitürüne ilişkin seçenekler olabilir. Aklınıza gelebilecek herhangi bir endişeniz veya sorular hakkındaanestezi uzmanı ile konuşun .
5

fizik -terapi personeli ile bir istişare düzenleyin . Böyle bir baston veya yürüteç gibi - -fizyoterapist ekipmanları konusunda size tavsiyelerde bulunabilir ameliyattan sonra gerektirebilir . Konsültasyon sırasında , onlar kurtarma yardımcı olabilir inanıyorum herhangi egzersizleri göstermek içinpersonel sormak . Sen ameliyat öncesinde bu egzersizleri yapabilirsiniz .
6

vehastaneye ulaşım sağlayabilir , bir aile üyesi veya arkadaş bulun. Ayrıcaeczaneden bakkal öğeler ya da reçete almak için bu bireysel gerekebilir . O mevcut ve esnek olduğundan emin olun .
7

bir hafta daha sürebilir , kurtarma sırasında sizi ziyaret hakkında arkadaşlarınız ve aile üyeleri ile konuşun . Ameliyat ve hastane bağlı olarak, 3 ila 5 gün boyuncahastanede kalmak olabilir . Eve döndükten sonra , eğer birisi sizi kontrol etmek ve yemek hazırlama veya işlerine yardım etmek gerekir . Bu yardım için birkaç kişi için düzenlemek için iyi olabilir , bu nedenle aşırı Zahmetli bir birey potansiyel suçlu hissetmiyorum . Eğer yardıma ihtiyacınız varsa , sormak korkmayın . Ameliyattan sonra çok sert kendinizi iterek iyileşme süresini uzatabilir .
8.

alışverişe gidin. Bumağazaya gitmeden rahat hissediyorum önce fazla 10 gün olabilir, bu yüzden ameliyat öncesi kadar stok olabilir . Hazırlamak için kolay vemide üzerinde kolay öğeleri seçin . Bazı insanlar için , ağrı kesici ilaçlar bulantı neden olabilir .
9.

öncesinde ameliyat içinhafta boyunca çeşitli yemekler hazırlayın . Eğer zevk bir şey yapmak ve kolayca yeniden ısıtmak olabilir .
10 ameliyattan öncegece

, bir kurtarma alanı kurmak . Bu oturma odası ya da yatak odası gibi , sizin için rahat bir yerde olmalıdır . Silah ' ulaşılabilecek yastıklar bir yığın koyun. Yastıklar ameliyattan sonra rahat bir pozisyon bulmalarına yardımcı olmak için kullanılabilir. Ayrıca yakındaki bir ısıtma yastığı var emin olun . Isı Ameliyattan sonra rahatsızlık azaltabilir .

Yanınızda uzak, zevk herhangi bir kitap veya dergi , görmek istediğiniz filmleri , sen oynarken zevk oyun ve üzerine yiyebilir sert bir yüzey var . Ameliyat sonrası sık sık yukarı ve aşağıya alıyorum edilmemelidir.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]