| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Kalça Protezi Ameliyatı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kalça protezi ameliyatı genellikle birlikteasetabulumeklemin ( soket) kısmıyeniden yapılanma ve değiştirme ilefemur kemiği ( uyluk kemiği)femur başı ( top)cerrahi olarak çıkarılması içerir

Kalça Protezi Ameliyatı için Alternatifler . Bu genellikle son evre dejeneratif artrit için tedavi olarak yapılır vezayıflatıcı ağrı ve mobilite konularını neden olur . Son 2-3 yıl içinde

Mevcut Diğer Tedaviler , alternatif cerrahi ve cerrahi olmayan tedavi seçenekleri uygun adayları için kullanılabilir hale gelmiştir . Bunlar genellikledaha genç , daha aktif hastaya yönelik , ancak artrit henüz değiştirme ameliyatı tercihtedavi olur o kadar şiddetli değildir groups.If onlar bu yaşa özel değildir vardır , ağrı giderilmesi için olasılıklar olarakaşağıdaki iki alternatifleri düşünün ve hafif- orta derecede dejeneratif artrit hareketlilik sorunları .
Sorunu

bir alternatif tedavi seçeneği " Out kapsam " kalça artroskopisi olarak bilinen bir işlemdir . Bu tür yumuşakkalça eklemi hakkında doku yaralanmaları , yanı sıra kemik mahmuz çıkarılması gibi kalça patolojileri , çeşitli için değerli bir tedavi haline gelmiştir. Bu yumuşak doku patoloji labral gözyaşı denilen vekalça soketi yumuşak , kıkırdak ağız içinde bir gözyaşı oluşur . Bu yaralanma , yaşlanma ve aşırı yoluyla oluşabilir . Kıkırdak gözyaşı jant vefemur başı (top ) veasetabulum ( soket ) arasında teslim olabilirortak kendi içine çıkıntı yapabilir . Bu önemli ağrı ve mobilite değişikliğe neden olabilir .

Kalça artroskopisikalça eklemi içine sert, fiber - optik lensgiriş içerir büyük kesiler kaçınmak çok küçük kesiler yoluyla , yeterli böyle bir labrum onarım ,eklem içindeki serbest cisimlerin çıkarılması , ya da aşağı tıraş olarak , ( özel el ve güç aletleri kullanarak ) terapötik prosedürler çeşitli performans , herhangi bir sorun alanları görselleştirme sonra , " portallar " olarak adlandırılan ve ve herhangi bir dış kemiği düzeltmefemur başının etrafında dikeni veya movement.Hip artroskopi üzerine çarpan olabilirsoketi jant özelliklegenç yaş parantez içinde , pek çok hasta için büyük bir fayda olabilir . Genellikle öncelikle bir out- hasta olarak yapılır , minimal invaziv , ve önemli ölçüde daha fazla , daha invaziv kalça ameliyatı içinihtiyaç uzatabilir .
Kalça Yüzey Yenileme

Başka bir prosedür o daha invaziv olsa , olarak bilinencerrahi bir işlemdir , seçenekler açısından nispeten yeni " kalça cilt soyma . " Bu prosedür bir metalik asetabulumda ( bardak)cerrahi implantasyon ve metalik bir femur başı dahil yok. Ancak,

kalça yüzey , tipik olarak daha küçük olan hasta üzerinde gerçekleştirilir. Bir total kalça replasmanı olarak kabul edilir ve toplam kalça farklı kalça topagelen kesilmiş olduğu , çünkü , toplam yerine kabul edilmez femur kemiği ,femur başımetalik karşılamak için belirli bir biçimde aşağı traş edilir " başlığını . " Soketyeni karşılamak için bir parlak metalik fincan almaya hazırlanan " topu . " Bu prosedürünyararıhastanın kendi kemik stoku kaldırılmaz , yerine sadece bir diş kapatma benzer yeni kaplamaları , kabul etmek refashioned .

Bazen daha az , daha fazladır.

Ortopedik CerrahlarAmerican Academy ( AAOS ) göre , Hip cilt soymaaltında 65 yıl ileri artrit tedavisi için yükselen bir alternatif olduğunu eski erkek ve altı - 55 yaşındaki kadın. Eğer bu işlem için uygun bir aday iseniz ortopedik cerrah belirleyebilir .

Bu prosedür tipik böylece bir daha kemik koruyucu seçenek yapma ,hastanın kendi kemik stokunun daha az etkiler. Beklenen rehabilitasyon süresi ve ameliyat sonrası iyileşmeyapı aktiviteye daha hızlı dönüş için tasarlanmış olmasıdır .

Hip cilt soyma işlemleri şu anda hastanelerdeülke genelinde uygun eğitim almış ortopedik cerrahlar tarafından yapılmaktadır daha az hissedilir eklem değiştirme ameliyatı sık yapılan tüm boyutları.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]