| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Açık Kalp Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Açık Kalp Cerrahisi Komplikasyonları Nasıl kaçının

Her ameliyat komplikasyonları ve riskleri payına sahip . Eğer açık kalp ameliyatı yaşıyorsanız , komplikasyonriski mevcut sağlık durumuna bağlı olarak farklılık gösterecektir . Burada açık kalp ameliyatı komplikasyonları önlemek için bazı yolları vardır . Talimatlaroperasyondan önceameliyatolası komplikasyonlar hakkında doktorunuzla konuşun 1


. Minör komplikasyonlar bulantı , kusma , minör enfeksiyonlar , çürükler , deri uyuşma ve diğer cilt sorunlarına içerebilir . Majör komplikasyonlar inme , kalp krizi , greft yetmezliği , ciddi kanama veya organ yetmezliği içerebilir .
2.

herhangi bir alerji konusunda doktorunuzla konuşun , tıbbın her türlü alerjisi özellikle. Bu şekilde doktorunuz size uygun ilaçları reçete edebilir .
3

Ameliyattan önce sigarayı bırakın . Sigara ameliyat komplikasyon riskini artırır. Ayrıca alkol alımını önlemek . Eğer üç ya da dört hafta kala operasyon sırasında kan transfüzyonu için kullanılacakcerrahi kendi kan bağışı eğer
4

doktorunuza danışın. Kan transfüzyonu nedeniyle ağır kanama cerrahi bu tür sırasında normal bir süreçtir . Kendi kanını kullanarak bu tür anormal kan pıhtılaşması ve böbrek yetmezliği gibi potansiyel komplikasyonları önlemeye yardımcı olabilir . Eğer keloid ( aşırı kalın yara izi ) almak eğilimindedir
5

bir dermatolog veya doktorunuza başvurun . Normalde , açık kalp ameliyatı izleri herhangi bir sorun olmadan iyileşir , ancak ameliyattan önce bir dermatolog danışmanlık herhangi bir anormal yara izi önlemek yardımcı olabilir .
6

kalp cerrahı danışın eğer atriyal fibrilasyon ( anormal kalp ritmi ) meydana gelir. Eğer göğsünde bir ağrı veya artmış kalp hızı hissediyorum eğer bir doktor görmek gecikme yoktur . Komplikasyon riski daha sizi koyar , diyabetik iseniz
7

özel özen gösterin. Sağlık sağlayıcıları ile iletişim ve böyle halsizlik, nefes darlığı ve iştah artışı gibi diyabet belirtileri , izlemek .
8

(örneğin gelişmiş yeme ve egzersiz alışkanlıkları gibi ) yaşam tarzınızda gerekli değişiklikleri yapın komplikasyon riskini en aza indirmek .
9

destekleyici bir ortam sağlamak ve sizin ameliyat kurtarmak gibi size fiziksel ve duygusal istikrar için uygun bir eğitim verecek bir kardiyak rehabilitasyon programına katılın.


sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]