| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Açık Kalp Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Nasıl Bir Kıdemli Açık Kalp Cerrahisi Kurtar Yardım

üst düzey bir açık kalp ameliyatı kurtarmak içintaahhüt yapma yıldırıcı bir görev gibi görünebilir . Neyse ki , çoğu hastada 6-8 hafta sonra iyileşme belirtileri göstermeye başlar . Senhastanenin talimatları vehasta için daha kolay yaparak iyileşme süresini ve başarısını artırabilir . Talimatlar 1 yavaş yavaş etkinliğini artırmak ve hekim tarafından önerilen her gün yürümekhastayı teşvik


. Kendisini pace ve bir kerede çok fazla yapmaz emin olun .
2 gibi 20'den fazla kg ağırlığındadır öğeleri kaldırma gibi o yapamaz faaliyetleri , onu Yrd

. ya da uzun bir süre için omuz seviyesinden yukarıda kollarını tutarak gerektiren bir şey . Hastalar günde bir kereden fazla yürümek ve merdiven inip olmamalıdır . O üst katta bir şeye ihtiyacı varsa , onun için aşağı getirmek . Ameliyattan sonra birkaç hafta boyunca , fatura ödeme veya çek balans gibi , zihinsel fonksiyonu gerektiren herhangi bir faaliyetleri devralacak.
3

depresyon belirtileri için izleyin . Duygularını üzerinde konuşmak için kullanılabilir olması . Insanlar , özgeçmiş faaliyetleri ve hobileri ile ziyaret ve bir destek grubuna katılmak , her gün giyin onu cesaretlendirin. O çok depresif ya da intihar gibi görünüyor, bir intihar hattı ya da hemen onun doktoru arayın ya da acil servise götürün.
4.

kesi temizlik ile Yrd . Kızarıklık , sızma veya açılması gibikesi ile sorunları arayın . Hastanın sıcaklığı ve kan şekeri normal olduğunu kontrol edin . Onun nasıl hissettiğini sorun vegöğüs kafesi ya da göğüs ağrısı ağrı konusundaki doktorunu arayın .
5hastanede verilen talimatlara göre gıda satın alma ve hazırlamak

. Hastanın fazla iştahı yoksa sık sık küçük öğünler yapın .
6

egzersiz ve rehabilitasyonhastanın doktoru ile konuşun . Kardiyovasküler ve Pulmoner Rehabilitasyon web sitesininAmerikan Derneği ( aşağıda Kaynakları bakınız ) yerel programlara bakın. Programlarahastayı almak ya da birisi onu almak için düzenleyebilirsiniz .
7.

o atması gereken ilaçtürleri ,dozaj ve onları almak için gününzamanını öğrenmek içinhastayı Yardım. O ilkdoktor ile kontrol sürece başka herhangi bir ilaç almaz emin olun .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]