| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Aile Sağlığı | genç Sağlık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Genç Davranış Sorunları

gençler Parenting Çoğu ebeveyn için bir mücadeledir . Ergenlikbaşlangıcı - fiziksel ve duygusal olgunluk göre , gencin gencin değişir - genellikle gençler ve ebeveynleri arasındaki sıkıntı ve çatışmaya neden olabilir davranış dramatik değişiklikler getiriyor . Çoğu durumda , bu davranış büyümenindoğal sürecin bir parçasıdır , ancak bir görüş ebeveynin açısından , onunla başa çıkmak için tipik genç davranış bir anlayış ve bazı stratejiler var yardımcı olur . Karşıt Olma Karşı Gelme Bozukluğu ( KGB )

Çoğu gençler onlar meydan okuyan ve itaatsiz davranışlar göstermesi sırasında " genç bir isyan " bir aşamasını yaşar. Bir genç ısrarla altı ay veya daha fazla bir süre boyunca , ebeveynler, öğretmenler ve diğer otorite figürleri düşmanlığı misbehaves ve görüntüler Ancak, o Karşıt Olma Karşı Gelme Bozukluğu (KGB ) olarak bilinen bir klinik davranış bozukluğu muzdarip olabilir . Bozukluğu olan gençler yani irritabl , kasten sinir bozucu diğer insanları olmak ve ahlaksızca başkaları için endişe veya empati olmadan kuralları ve isteklerini hiçe tipik genç davranışlar gösterebilir çünkü ODD teşhis zor olabilir . Ancak , gerçekten derece bir soru , ve onun sorunu davranışları daha belirgin ve gelişmeaynı yaş ve evre diğer gençler daha sık iseniz bir genç KGB ile teşhis edilebilir . Olumlu ev ortamı , anne-babalar ve öğretmenler ve profesyonel danışmanlık arasındaki güçlü bir çalışma ilişkisi tüm yardımsorunu hafifletmek için olabilir .
Geç

Çoğu gençler için çalışacaktır Out kalmak ebeveynleri tarafından belirlenen test limitleri - gizlice sınırlarını isteyen ederken empoze edilecek - ve onlar bunuyollarından biri gece geç saatlerde dışarı kalmaktır. Ebeveynler de almak tabii ki fiziksel zarar ve /veya duygusal sıkıntı neden olabilir alkol ya da uyuşturucu veya diğer suçlu davranışların semptomatik olmadıkça , bu tür davranış bir görünüm loş olmamalıdır . Genellikle makul bir sokağa çıkma yasağı kurarak basit ve etkili bir şekilde ele alınabilir . Bir sokağa çıkma yasağı ayarlamak için , ebeveynlersokağa çıkma yasağı bozduğu içinceza gençler bilgilendirilmesi , diğer gençler ebeveynleri ile danışmak ve 10 veya 15 dakikalık bir ödemesiz ekleyebilirsiniz . Bir genç dışarı kalıyor her zaman sonra izin daha bir hafta boyunca topraklı ise , yakında sokağa çıkma yasağı saygı öğreneceksiniz .
Sakıncalı Cinsel Davranış

En yaşlı Amerikalı gençler meşgul bazen emniyetsiz , cinsel faaliyettir. Uyuşturucu ya da alkoletkisi altında birden fazla cinsel partneri olan veya deneme var Gençler cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların ( CYBE ) ve gebelik riski vardır . Bu gençler ebeveynleri ile gönüllü görüşmek için muhtemel bir şey değildir, çünkü bu tür davranışlar , hamilelik veya STI dışında , tespit etmek zor olabilir . Bir doktor ya da ruh sağlığı uzmanı ile birlikte , onların davranışkısa ve uzun vadeli sonuçları ile ilgili gençler yetiştirmek , gerekirse , bu tür sorunlarınolasılığını azaltabilir.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]