| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Aile Sağlığı | Genç Madde Bağımlılığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Gençlik ve Alkol Gerçekler

Hastalık Kontrol ve ÖnlemeMerkezlerine göre , alkolAmerika Birleşik Devletleri'ndeen yaygın suistimal ilaç ( yasadışı uyuşturucu ve tütün daha fazla) olduğunu. Amerikan Tıp Birliği yüzde 11yaşları 12 ile 20 kişi arasında olmak üzere , yaklaşık 11 milyon Amerikalı gençlerin alkol tüketmek olduğunu belirtiyor . Gençlik Risk Davranışı tarafından yapılan bir 2007 anket tüm lise öğrencilerinin yaklaşık yüzde 45'i yüzde 26 aşırı içti ve yüzde 11 alkoletkisi altında sürdü hangi alkol miktar , içti ortaya koymuştur . Genel Bilgi

Alkol yenmesi üzerine çeşitli hücre, doku ve organların içine emilir . Emilim oranı midede gıdanın mevcut , alkollü içecekler karbondioksit varlığı ve alkollü içeriğine dahil olmak üzere birkaç farklı faktöre bağlıdır. BAC ya da kan alkol içeriği, kandaki konsantrasyonu , ya da alkol miktarıdır. Bu , ( g /dL ) .
Alkol ve alkoletkisi altında Trafik Kazaları

Gençlik karayolu yaralanma büyük bir risk altındadır desilitre başına gram olarak ölçülür araç ölümler ve araba kazaları . Alkol koordinasyon etkiler ve merkezi sinir sistemindeki aktiviteyi azaltır. Bu , vizyon bulanıklaştırır motor becerileri ve fiziksel kontrolünü bozar . Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi ( NHTSA ) tarafından yayınlanan istatistiklere göre , motorlu araç kazaları ( 8 ila 15 yaş) çocuklar için önde gelen ölüm nedenidir , gençlik ( 16-20 yaş) ve genç erişkinlerde ( 21-24 ) Amerika Birleşik Devletleri . Ayrıca , 2007 yılında , trafik kazalarında öldürüldü ( 15 ve 20yaş arası ) , genç sürücülerin yüzde 31 0.01 g /dL kan alkol konsantrasyonları vardı .
Alkol ve Cinsel davranış

Alkol ölçüde gençlerincinsel davranışını etkiler . Çeşitli çalışmalar yüksek riskli cinsel davranışlar ile sorumsuz içme alışkanlıkları bağlantılı var . Etkisi altında Gençlik kendileri yüksek risk altındadır birden ortakları basıp ortakları var , korunma olmadan cinsel ilişkiye girme olasılığı daha yüksektir . HIV , cinsel yolla bulaşan hastalıklar ( CYBH ) ve istenmeyen gebelik alkole bağlı cinsel davranışsonuçları vardır .
Alkol ve Akademik

Alkol kullanımı ve gençlik kötüye neden olabilir yoksul okul performansı , eksik sınıflar ve diğer disiplin problemleri. Bacchus Ağı'na göre , akademik bir hafta boyuncaen çok içti öğrenciler genellikledüşük notları var . " A " , "D " ve "F " notu öğrencileri 9.5 içecekler haftada ortalama süre sınıf öğrencileri , ortalama , 3.1 içecekler bir hafta vardı .
Alkol ve Sağlık
Alkol kullanımı önemli bir sağlık sorunudur . Cinsel gelişimini ve normal büyümeyi durduruyor ; hastalıklar ve akşamdan kalma getiriyor ; cinayet ve intihar için yüksek risk altında gençlik koyar ve uzun vadeli etkilerine nedenbeyninnormal gelişimi değişiklikleri beraberinde getirmektedir
.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]