| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Aile Sağlığı | Genç Madde Bağımlılığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Teen Alkol TüketimiTehlikeleri

Birçok istatistik gençlerçoğunluğu bugün en az bir kez alkol denedim olduğunu göstermektedir . ABD Genel Cerrah göre , 21 yaşın altında yaklaşık 5.000 genç araba kazaları , cinayet ve intihar gibi , reşit olmayan içme her yıl ölmektedir . Uzun süreli sakatlıklar ve yetişkin alkol bağımlılığı genç içme ile ilişkili potansiyel tehlikeler vardır . Bedensel Tehlike

beyin onun 20'li yaşların içine genç bir kişinin hayatı boyunca gelişir . Araştırma alkol tüketen gençler kendi entelektüel yeteneklerini azaltmak ve daha sonraki hayatında bağımlılıkolasılığını artırabilir göstermiştir . Bir gencin alkol olmadığını , her yıl , bağımlılıkşansı yüzde 14 azalır .
Cinsel Davranış

bir genç tiryakisiolasılığı cinsel olmak aktif iki kat daha fazla olmayan bir içici daha . Bir gencin alkol seviyesi yüksek olduğu zamangenç cinsel yönden aktif olmaşansı daha yüksektir . Alkol tüketilen zaman doğum kontrolü ve bir genç bilmiyor olabilir biriyle seks olmadan meydana cinsel aktiviteninriski artar .
İçme ve Sürüş

alkol içeren araba kazaları yüzde kırk genç sürücüler ve yolcular vardır . Onlar çok fazla içki vardı ya onlar binmek için ev aramak için korkmuş ya da mahçup olabilir zaman Gençler yargılamak içinyeteneğine sahip olmayabilir . Alkol tüketilen Reşit olmayan sürücüler 21 üzerinde olanlar genç yetişkinlere göre daha ölümcül kazasında dahil olması iki kat fazladır. Alkol depresan olarak kabul edilir
İntihar

Çünkü , bu depresyon ve stres denkduygu ve duyguları yoğunlaştırmak olabilir . Bu intihar eğilimleri gençler yol açabilir . Içki alem genç tiryakileri sigara içenlere göre daha intihar girişiminde daha muhtemeldir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]