| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Aile Sağlığı | Genç Madde Bağımlılığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ergen alkol nüks önlemeçalışma, ergen içmeyükselişte olduğunu netleşti1990'ların ortalarında popüler oldu bir alandır

Ergen AlkolÇalışması Relapse Önleme misiniz . Alkol genellikleortalama evde kolay erişilebilirlik nedeniyle öncesi gençler için tercihilaçtır .
Ergen alkol bağımlıları genellikle , Araştırma Yön

Ergen alkoliklerin
izole
hissetmek çok yetişkin alkolikler gibi , ayık kalmak için güçlü kişisel bir teşvik olması gerekir . Brown & Vik , alkol ya da esrar kullanımı için tedavi sonrasıilk üç ay içinde nüks çalışılan tüm ergenlerin % 50 tarafından 1994 araştırmaya göre . Çoğu araştırmacılar hemfikir tek şey uzun süreli rehabilitasyon hem gerekli ve çoğu aileler için pratik olarak çok pahalı olmasıdır . Mevcut araştırma ivme , kısa vadeli , uygun maliyetli bir çözüm bulmaya odaklanmıştır .
Alkol İstismarı ve AlkolizmUlusal Enstitüsü
İzolasyon

Bulgular göstermektedir ki, biri ergen alkol bağımlılığı nüks önlemede zorluksorunu ile el ele gitmekgergin aile ilişkileri olduğunu. Ergenaileden çeker ve sık sık destek sistemi yabancılaşma sonucunda , okulda ve evde sorun olur . En başarılı tedavi planları davranışlarını izlemek veergen benlik saygısı yeniden ve azmini güçlendirmek için olumlu ilerleme güçlendirmek için aile ve toplum çabaları güveniyor . Ne yazık ki , tedavi devreye girerzaman , aile , öğretmen ve olumlu etkileri ile ilişkiler genellikle yakın yabancılaşmanoktasına bozulur, veçocuğun sosyal tabakalar oluşturan tekolumsuz etkileri ile bırakılır .


Risk Faktörleri

Herhangi bir çocuk nedeniyle yaşıtları ve toplumsal çevreden dış etkilere alkol bağımlılığı için risk altında olduğunu , ama aile öyküsü , özellikle durumlarda , önemli bir rol oynar bir alkolik ile etkileşim ebeveyn istikrarsız bir ev ortamı yol açar . Yaşlı kardeşler de ergen içme etkileyen bir rol oynamaktadır .
Çok yönlü bir yaklaşım

Araştırma ergen alkol bağımlılığı nüks etkili önleme içeren çok yönlü bir yaklaşım gerektirdiğini gösteriyor kullanıcıyı , devam eden tedavi , problem çözme ve başa çıkma stratejileri , artı ayık kalmak içinçocuğun kararını yardım ve destek için aile , okul , arkadaş ve toplum tarafından çabalarını motive . Çocuk uygun gerçek veya algılanan sefalet serin , düşük benlik saygısı ve kaçma gibi bir ihtiyacı da dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı içme başlar. Sipariş etkili olabilmesi için , bir tedavi programıasıl nedenini gidermek vesorunu görmesiniçevresel faktörleri değiştirmek gerekir . Başarı

çalışma için
Potansiyeli ergen alkol bağımlılığı nüks önleme bilgilerin büyük bir toplanan , ancak genellikle ergenlerde bir tedavi başarısını neyin hakkında bazı soru içeren cevaplar daha fazla soru , bir sonuçtur . İyi haberaynı kaynaklardan uzun bir araştırma 22 yaşın onları büyümek için alkol sorunları olan birçok gençler için bir eğilimi göstermesidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]