| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | Ruhsal Hastalık ile başa çıkmak |

Sağlığı ve Hastalıkları

Fikri Engellilik Etkinlikler

. Bir kişi onun IQ seviyeleri 70 altına düşerse Zihinsel engellilik genetik olabilir , veya bağlı beyin hasarı gibi olaylar gelişebilir entelektüel engelli olduğu söyleniyor . Bir entelektüel özürlü yardım veya yardım olmaksızın normal günlük yaşam görevleri yürütmek mümkün değildir . Zihinsel engelli çeşitleri aşağıdaki talimatlar , karmaşık bilgileri anlamak , düşünme , öğrenme , konsantrasyon , konuşma , işitme , yürüme , kullanılarak yargılama , hafıza , refleks eylemler ve manuel görevleri yapmak ile ilgili sorunlar bulunmaktadır . Bir entelektüel özürlü küçük bir yardım ve rehberlik iletoplumda dahil edilebilir . Spor ve Oyunlar

fiziksel iyilik ve entelektüel özürlülere güven inşası için , spor aktiviteleri iyi çalışır . Bu spor aktiviteleri gibiparkta bir yürüyüş , ya da yakalamak bir oyun olarak basit şeyler içerebilir . Bu tür faaliyetler onların motor becerileri ve el - göz koordinasyonu geliştirmeye yardımcı olur.
Sanat ve El Sanatları

Renkler ve sanat zihinsel şifa önemli yardımcı faktör olabilir . Siz resim , boyama ve kolaj yapma içerebilir , basit sanat etkinlikleri planlayabilirsiniz . Onları nasılboya fırça ve boya kalemi tutmak için onlara göstererek , onlarla boyayarak onların öğrenme ve konsantrasyon becerilerini geliştirmeye yardımcı olabilir . Ayrıca, renkler hakkında onlara öğretmek ve onları görsel bir açıklama , bir resim ya da bir hikaye , her renk bağlayarakbilgileri hatırlamanıza yardımcı olabilir . Bu onların hafıza becerilerini güçlendirmeye yardımcı olur ve onları hatırlamak için şeyler ilişkilendirmek öğreneceksiniz .
Teknoloji ve teknolojik gelişmeler sayesinde Bilgisayarlar

, bu entelektüel engelli insanlar için basit etkinlikler düzenlemek kolaydır . Onlara kapsamlı eğitim ve rehberlik ilebilgisayarıntemellerini öğretmek . Yavaş yavaş , onlara çeşitli özelliklerini incelemek için almak ve temel Web sörf tanıtmak . Fotoğrafçılık da nokta-ve - çek kamera kullanarak , entelektüel engelli insanlar için eğlenceli bir aktivite olabilir . Zihinsel engelliler insanlar bu faaliyetleri yürütmek için, sürekli denetim esastır .
Interactive Sosyal Gruplar

bir grup , entelektüel engelli insanların farklı şekillerde tepki . Diğerleri korkmuş ya da sinir alabilirsiniz iken,toplama zevk olabilir . Bu sosyal temas çeşitentelektüel özürlü sağlamak için önemlidir . Grup etkinlikleri spor faaliyetlerine katılan ,tüm grup için bir kitap okuma içerebilir , yiyecek, müzik ve aile gibi kişisel ilgi ve alışkanlıkları hakkında normal etkileşimli konuşmalar .
Eğlence Etkinlikleri

yeterli eğlence aktiviteleri ile bu tür insanlara sağlanması

de bir ebeveyn , bir hemşire ya da öğretmen olabilirbekçi , sorumluluğundadır . Buentelektüel engelli kişinin günlük yaşam faaliyetlerinin bir parçası yapmak önemlidir . Sizinle birlikte ona bakkal alışveriş almak , ya da onun için özel alışveriş gezileri düzenleyebilirsiniz . Diğer eğlence faaliyetleri , film izlerken , bir konser ve piknik olacak .

Içerebilir

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com