| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni İlaçlar Karşılaştırmak için nasıl

şizofreni tedavisi içinilk ilaç 1952 yılındapiyasaya çıktı O zamandan bu yana , bilim adamları , ilaç geliştirilmesinde önemli ilerlemeler yaptılar ve yeni antipsikotik ilaçlar şizofreni hastaları daha az istenmeyen yan etkileri ile onların belirtileri yönetmenize yardımcı olabilir . . Tedavi kursuna başlamadan önce,en uygun bulmak için her ilacınmaliyet ve faydalarını karşılaştırmak emin , sizin reçete ile şizofreni ilaçları tartışmak gerekir . Talimatlar 1 ilaçlar araştırma ve karşılaştırmak için önce şizofreni tedavisi yok olduğunu anlayın


. Antipsikotik ilaçların etkili tedavi vehastalık kontrol , ancak fiziksel ve ruhsal belirtilerin tekrarlamasına karşı önlem almamaktadır olabilir .
2

doktorunuza danışın . Sadece nitelikli tıp uzmanları düzgün şizofreni tanı ve uygun ilaçlar reçete edebilir . Böylece uyuşturucu tedavi planı hakkında bir ortak karar verebilirsin o önerir hangi ilaçlar hakkında bilgi için doktorunuza danışın .
3

Haldol ve Thorazine'le gibi sözde tipik antipsikotik ilaçlarınyan etkilerini anlama . Olan gelişme 1990 öncesinde bu ilaçlar , genellikle sedasyon , Geç diskinezi denilen bir hareket bozukluğu ve daha nadiren , karaciğer sorunları ve kan hastalıkları dahil olmak üzere birçok istenmeyen yan etkiler taşır .
4

yan etkilerini gözden şizofreni tedavisinde kullanılan atipik veya daha yeni antipsikotik ilaçlar . Risperdal ve Seroquel gibi onların eski meslektaşları , atipik antipsikotik , karşılaştırıldığında , daha az ve daha az ciddi yan etkilere sahip olma eğilimindedir . Bu ilaçlarınen sık görülen ciddi yan etkisi diyabete sebep olabilir belirgin kilo artışı , ve nadir bir kan hastalığıdır .
5

şizofreni ilaçlar için sigorta kapsamı düzeyini belirleyin . Kullanılabilir ve reçete formülerinize dahil Genellikle, jenerik ilaçlar , çok daha uygun fiyatlı marka ilaçlar daha vardır. Maliyetleri karşılaştırmak sonra ,en pahalı ilaçlar etkili hastalık tedavi edilebilir olup olmadığı hakkında doktorunuzla konuşun .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]