| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni Psikotik Depresyon vs

Yeni araştırma ve beyin çalışmaları şizofreni ve psikotik depresyon belirtileri yakından vebeyindeki kimyasal tezahürleri hem de ruhsal hastalıkların ilişkili olduğunu tespit ettik . Ancak,iki tanı özelliklerini ayırt var mı .
şizofreni ve psikotik depresyon belirtileri benzer olabilir , ama tamamen farklı koşullar demektir .
Benzerlikler Özelliği

da şizofreni birçok çeşit ile insanların yaşadığı ortak belirtileri vardır halüsinasyon , hezeyan ve paranoya gibi psikotik depresyon sergi belirtileri tanısı insanlar. Ve her iki hastalık için , onları bir aile öyküsühastalığa yakalanma kişinin şansını arttırır .
Özellik Farkları

Ancak , şizofreni aksine , psikotik depresyon olan kişilerin genellikle halüsinasyonlar ya da sanrılar gerçeklik olmadığını biliyorum . Şizofreni Birçok kişi , işitme veya görme ne iman gerçek ve onlar mutlaka psikotik depresyon olanlar gibi , depresyon deneyimi yok yok.
Risk Faktörleri

Risk faktörleri psikotik depresyon için anormal tiroid fonksiyon , insan immün yetmezlik virüsü , bazı reçeteli ilaçlar ve bazı ilaçların bazı yan etkileri bulunmaktadır . Şizofreni için risk faktörleri geliştirme ve madde bağımlılığı sırasındarahim , malnütrisyon bir virüse maruz kalma sayılabilir .
Tedavi

antipsikotik ilaçlar ve antidepresanlar Hem psikotik hastalarda verilir hempsikotik ve depresif belirtileri savaş depresyon . Elektroşok tedavisi de bunu tedavi etmek için etkili olmuştur , ancak ilaç başarısız olursa sadece ikinci seçenek olarak kullanılır . Şizofreni hastaları genellikle sadece verilen antipsikotik vardır .
Portalı

Şizofreni genellikle ilaç ve terapi yoluyla bir kişinin ömrü boyunca yönetilmesi gereken kronik bir hastalıktır . Ancak psikotik depresyon bir yıl içinde tedavi edilebilir ve insanlar tamamen ilaç ve /veya tedavi ile kurtarabilirsiniz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com