| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Semboller ve amp Nelerdir ; ? Çocuklarda OKB Belirtiler

Yaklaşık olarak her 200 çocuk ve ergenlerde Çocuk ve Ergen PsikiyatrisiAmerikan Akademisi'ne göre , obsesif - kompulsif bozukluk ( OKB ) sahiptir . Bozukluk genellikle aileden , ve çocuklukta başlar OKB sonraki hayatında gelişebilirOKB farklı olduğunu iddia edilmektedir . İlaç ve bilişsel davranış terapisi (CBT )en sık kullanılan tedaviler ve veliler genellikle deneyimli bir terapist bulmak için teşvik edilir . Temizlik Ritüeller

OKB olan bazı çocuklar temizliği ile saplantı haline . Ebeveynler , aşırı el yıkama , diş fırçalama , saç tımar Duş almak ve banyo gezileri görebilirsiniz . Ayrıca, bu tür çocuklar nedeniyle mikropların korkusu oyun alanları veya diğer çocuk buluşmalar önlemek olabilir .
Ritüeller
Sayma

sayma , düzen ve simetri ile OKB sergi obsesyonlarla Diğer çocuklar. Kötü " Örneğin, bazı olarak & quot onları inceleyen , belirli miktarlarda veya sayılar önlemek olabilir ; sayılar. Bazı önemsiz görünen nesneler için belirli bir düzene bağlı kalarak ısrar . Diğerleri saymak veya belirli kelimeleri tekrar ya da kaç kez belirli sayıda cümleleri . Bu ritüeller bir çocuğun ödev ve notlarını etkileyebilir ; Örneğin , bazı olumsuz notlarını etkileyen , ödev veya test soruları yanıtlayan çok uzun sürebilir .
Diğer İşaretler

ebeveynler bazen çocuklarını fark başarısız olsa OKB ritüelleri tezahür , genellikle onların etkilerini tanımak . Örneğin, onlar açıklanamayan çatlamış elleri ve yüksek su faturaları gözlemlemek kadar çocuklarının aşırı yıkamak olduğunu farkında olmayabilir . OKB Diğer işaretler ani dereceli damla , aşırı silme ve yeniden yazma ve tekrar tekrar ev ödevleri .

Üzerinde kelime veya harf üzerinden izleme içerir

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com