| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Yaraları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Mide Bakteriler Tedavi

Helicobacter pylori veya H. pylori ,mide zarının iltihabı neden olur ve mide ülseri yol açabilecek bir mide bakteridir . H. pylori bakterisi çoğu insan mevcut ve belirti veya semptoma neden olmaz , ancak bazı kişilerdebakteri mide ülseri ve mide kanserine yol açabilir . Belirtileri

mide astarı atakmidede bakteri belirtileri yanma vekarın ağrıyan ağrısı, iştah kaybı , aşırı geğirme , şişkinlik , kilo kaybı , bulantı ve kusmadır. Bu belirtiler genellikle yedikten sonra ortaya , ancak herhangi bir zamanda olabilir . Mide zarının iltihabı şiddetli kanama ve kan kusma belirtileri , ve siyah ve katran gibi dışkı yol açabilir . Eğermidede kanama şüpheleniyorsanız eğer tıbbi müdahale derhal aranmalıdır .
Tanı

Çeşitli testler tanıyı belirlemek için kullanılabilir. Bir kan örneği vücudunuzdakiH. pylori bakterileri ortaya çıkarabilir . Bir dışkı örneği debakteri kontrol etmek için test edilebilir . Bir endoskopi sınav , doktorunuz mide içine boğazına ince esnek kapsamı takar. Kapsamı , doktorunuz mide ve üst ince bağırsakta herhangi bir anormallik görüntüleyebilir veH. pylori bakterisi için test etmek için doku örnekleri kaldırabilirsiniz .
Tedavi
mide bakteriler için

Tedavibakterileri yok etmek için antibiyotik içerecektir . Bu tür Biaxin ve Flagyl antibiyotik bir arada bir 2 haftalık ders programı normalde bakteri bir veya diğer antibiyotik dirençli hale olmazumuduyla verilmiştir. Doktorunuz ayrıca Prilosec ve Prevacid olarak mide asit düşürücüler önerebilir . Bu ilaçlarmide asit üreten pompaları kapattı . Böyle Zantac ve Pepcid sindirim yolu .
İzleyen Ve Önleme

Doktorunuz H. tekrar test edilebilir isteyebilirsiniz içindeki asitmiktarını azaltır olarak histamin blokerleri pylori bakterisi tedavi sonrası birkaç haftabakteri sisteminizde artık emin olmak için . Mideni etkileyen bakterileri önlemek için , sigarayı bırakmak, alkol önlemek ve sadece doktortavsiyesi üzerine aspirin almak .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]