| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | migren |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ne Ailesel Hemiplagic Migren içinTedaviler Kimiz

Ailesel hemilplegic migren ( FHM ) ailelerde çalışan migren ciddi ve nadir bir türüdür . Semptomlar vücudun bir tarafında felç ya da koordinasyon kaybı olan bir migren tüm sefalet birleştirir. Tedavisi zordur . İlk Saldırı

FAMbelirtiler çok yakından inme benzemeye yana , ilk FAM saldırıyı deneyimleri herkes o inme hastası olmadığından emin olmak için hastaneye vardır .
Tanı

MAGNUM göre, Migren içinUlusal Derneği , FAM teşhis zordur . MRI veya diğer tarama gerekli, ama FAM için kesin bir test yoktur.
FAM atakları İlaçlar

Hastalar genellikle sırayla hastaneye gerekir verapamil gibi enjektabl ilaç almak için , örneğin topiramat gibi Cafergot , uyuşturucu veya triptanlar gibi ergotaminler .
Önleme FAM ile

İnsanlar genellikle her almak için ilaç konur saldırıları önlemekumuduyla gün. Bu ilaçlar verapamil gibi propranolol ve kalsiyum kanal blokerleri gibi tansiyon ilaçları , beta bloker , hem de anti - nöbet ilaçlar sayılabilir .
Uyarı Aptallar için Migren göre


( Diane Stafford ve Jennifer SHOQUIST , MD; 2003) migren diğer türleri tedavisinde kullanılan ağrı kesiciler FAM için çalışmaz

.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com