| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Pnömoni tedavi nasıl

Pnömoniakciğerin herhangi bir kapsamlı iltihabı tanımlamak için kullanılan geniş bir terimdir . Bu bakteri , virüs ya da zehirli ya da diğer yabancı parçacıkların inhalasyon neden olabilir . Amerika Birleşik Devletleri'nde , yaklaşık 2.000.000 kişi her yıl pnömoni gelişir. Sen analjezikler
söktürücüler
Antibiyotiklere
Daha Talimatını Göster
ihtiyacınız olacak şeyler 1 doktorunuzu görün


. Eğer renkli balgam getirir , ya da nefes almada zorluk varsa .
2

anti- pnömoni ilaç al bir öksürük eşlik yüksek ateş varsa doktorunuz , kullanılamaz eğer yerel acil servise gitmek , oral veya intravenöz ya .
3

bol sıvı tüketin. Bubağışıklık sistemi yardımcı olur ve akciğer tıkanıklığı gevşetin olur .
4

ağrısı için ağrı kesici alın . Göğüs kasları öksürük ve nefeskatma çabası gelen ağrılı hale gelebilir ve vücudun enfeksiyonla savaşım ağrılı hissedeceksiniz . Sizin için doğru olanı analjezik doktorunuza danışın . Şiddetli pnömoni için , doktorunuz kodein reçete , ama idareli mümkün alabilir. Kodein öksürük bastırır ve öksürükakciğerlere faydalıdır .
5.

istirahat . Eğer pnömoni varsa , uyku en az sekiz saat , her gece olsun , ve bir öğle kestirme alır .
6

Öksürük ve derin nefes alın . Ciğerlerinizi genişletin ve onları , ağzınızdan derin nefes alarak 5 ila 10 saniye süreylehava tutarak ve zorla üflemek yoluyla iyileşmesine yardımcı olur.
7.

balgam getirmek için guaifenesinin gibi , bir balgam söktürücü atın. Ancak, çalışmalar söktürücüler pnömoni iyileşmeyi hızlandırmaya dair kesin bir kanıt sunuyor .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com