|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık
Sağlığı ve Hastalıkları

Ayurveda Tedavi Nedir

? Geleneksel Batı tıp aksine , Ayurvedik tedavi zihin veya vücut değiştiren ilaçlarla ilgili hastalıklarınbelirtileri tedavi etmez . Bunun yerine , Ayurvedik tedavihastalıkkök nedenini bulmak ve iç temizlik , uygun diyet , bitkisel kombinasyonları , egzersiz ve meditasyon yoluyla iyileşmek bireyselleştirilmiş tedavi planları kullanılarak kaldırılması üzerinde duruluyor . Tarih

Srila Vyasadev , 5000 yıl önceHimalaya Dağları'nda yaşayan bir adaçayı , Ayurveda denilen tıbbi metinlerin bir dizi , ya da yazdı " YaşamBilimi . " Bu tıbbi metinler diyet ve beslenme , cerrahi, bitkisel ilaçlar , anatomi , pediatri ve jinekoloji gibi sağlık konuları hakkında özel bilgiler dahil ve geleneksel Çin tıbbı ve Tibet tıbbı hem detemelini oluşturuyordu. Ayurvedik tedavi yöntemleri yıllarca bastırıldı , ancak şu anda yerli ve dünya çapında canlanma yaşıyoruz .
Doshas

Ayurvedik tedavikavramına dayandığını üç temel enerjileri kontrol bir kişinin iç ve dış koşullar . Doşa adlandırılan bu enerjiler , her bireyin zihin ve vücut özellikleri sorumludur . Vata ,ilk dosha ,rüzgar anlamına; Kaphatoprak belirtir; ve Pide fire.Vata dosha insanlar öngörülemeyen ve düzensiz olma eğilimi anlamına gelir , Kapha dosha insanlar güvenilir olma eğilimindedir , ve Pitta dosha insanlar son derece iddialı ve saldırgan olma eğilimindedir . Bazı insanlar sadece bir dosha var ve diğerleri her üç DOSHALAR bir arada olmasına rağmen her kişi , genellikle birincil ve ikincil dosha bir karışımıdır kendi dosha paya sahiptir . Bu dosha sınıflandırmalar Ayurveda tedavisi içinönemli bir karar faktörlerden biridir .
Metodoloji

bir kişinin dosha yapılandırma tespit edildikten sonra ve onun kötü bir gözlemsel analiz sağlık bireyselleştirilmiş Ayurvedik tedavi planı reçete , not edilir . Örneğin, iki kişi benzer semptomları olan benzeri tıbbi geçmişi olabilir . Bir kişi bir baskın Vata dosha sahip olabilir , ve ılık süt, mayasız kepekli ekmek ve soğuk meyve suları içeren bir tedavi planı reçete edilebilir . Diğer kişi baskın Kapha dosha sahip olabilir , ve uzak tüm meyve suları ve süt kalmak ve tam bir baharatlı gıda rejimi başlamak tavsiye edilir . Ayrıca, bu iki kişi farklı egzersizler yapmak , farklı otlar almak ve farklı meditasyon gerçekleştirmek için tavsiye olacaktır . AyurvedaHerbs.com görePotansiyeli , genellikle birini alır vücut geçirdi kötüye her yıl için bir Ayurveda tedavi şifa ay . Sağlık sorunu kendi kök kaynağından çözülebileceğini nedenle, bu Ayurvedik tedavi uygulayıcısı tam ve doğru sağlık geçmişi sağlamak için son derece önemlidir .
Hususlar

Tamamlayıcı ve Alternatif TıpUlusal Merkezi göre , birçok Ayurvedik bitkisel ilaçlar yeterince incelenmemiştir ve muhtemelen zehirli olabilir . Amerika Birleşik Devletleri besin takviyeleri gibi Ayurvedik bitkisel ilaçlar düzenler ve bunları kullanan insanlar kendilerini tedavi yerine bir Ayurvedik doktorgözetiminde bunu gerektiğini belirtiyor .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]