| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Akyuvarlar Türleri

beyaz kan hücrelerikan ve lenf dolaşımını ve istilacı mikroorganizmalar ya da vücuda giren yabancı parçacıklara reaksiyonlarına katılabilir bağışıklık sisteminin neredeyse renksiz hücreler tanımlanır. Beyaz kan hücreleri, hematopoetik kök hücre olarak bilinen kemik arabası bir hücre üretilmektedir. Beyaz kan hücrelerikan akışı ve lenf sistemi de dahil olmak üzere ,tüm vücutta bulunmaktadır . Türleri

sağlıklı bir bağışıklık sistemi sağlamak için birlikte çalışmaya beyaz kan hücrelerinin beş türü vardır . Beş tür nötrofiller, eozinofiller , bazofiller , lenfositler ve monositler bulunmaktadır. Üç kan bulunan lenfosit türleri, B -lenfositleri , T- lenfosit ve doğal öldürücü hücreler bulunmaktadır. B -lenfositleri bunların yok edilmesini sağlamak için patojenlere bağlanan antikorlar yapmak. T - lenfosit hücreleri, diğer hücrelerin yüzeyinde yabancı antijenleri tanır. Daha sonra antikor üretmek için B - lenfosit hücrelerini uyarır. Doğal öldürücü hücreler, kanserli hücreleri gibi onları öldürmek için bir sinyal gösterdiklerinivücut, hücrelerini öldürmek için edebiliyoruz .
Fonksiyon

Nötrofiller bakteriyel karşıvücudu savunmak veya mantar enfeksiyonları genellikle mikrobik enfeksiyonlarailk müdahale vardır . Eozinofiler parazit enfeksiyonları ile anlaşma. Eozinofiller bir artış usualy parazitik bir enfeksiyon mevcut olduğunu bir hekime gösterir . Bazofiller , inflamasyona yol açar histamin serbest ile vücudun alerjik tepkiler ve antijen sorumlu en az yaygındır. Lenfositler çocuklarda en yaygın beyaz kan hücresi ve yetişkinlerde en yaygınikinci bulunmaktadır. Lenfositler numaraları, vücut içinde viral enfeksiyonlara tepki olarak artar. Monositler , kemik iliği ve dalak form ve büyük yabancı madde ve hücre artıkları yemek için dolaşır. Onlar T - lenfositleri patojenleri sağlamak gibi Monositlerin önemli bir işlev görürler . Bu yüzdenpatojenlervücut girdikten sonra tanınan ve öldürülen edilebilir edilir .
Kimlik

NÖTROFİLLER ' sitoplazma çünkü çok olan ince granuels şeffaf görünüyor pembe ışık gölge . Eozinofilsitoplazmaları pembe - turuncu renk oluşturmak granuels doludur . Çekirdeği çünkü gizlemek iri , büyük mavi granül , sayısının görmek zordur . Bir normal lenfosit görünür hiçbir sitoplazmalı küçük ile büyük , koyu boyama çekirdeği vardır . Monositlerbüyük ve bol sitoplazmalı agranulated bir böbrek şeklinde çekirdeği , .
Time Frame

beyaz kan hücreleri var oldukça kısa bir yaşam döngüsü var , birkaç hafta, birkaç gün yaşıyor . Nötrofiller hücreleri kısa bir kaç işgalci bakteri elden sonra yenilemek ve ölmek mümkün değildir . Eozinofiller, vücut içinde alerjik reaksiyonlar baskın inflamatuar hücre olarak hareket ederler ; bir veya iki gün sonracesedi çıkarken , yenilemek mümkün değildir . Basofils belirli alerjenlere yanıt verecek ve kısa bir süre sonra ölür . Beyaz kan hücrelerinin uzun ömrü lenfosit ve monosit bulunurlar. Genelliklevücutta birkaç hafta süren ,iş bitene kadar kendilerini yenilemek mümkün .
Uyarılar kan

tek bir damla 7,000 yerden içerebilir herhangi bir zamanda 25.000 beyaz kan hücreleri. Bir istilacı enfeksiyon devam zaman , beyaz kan hücrelerinin sayısı önemli ölçüde daha artacaktır. Beyaz kan hücrelerinin bir sürekli yüksek sayıda Lösemili bir belirtisidir . Lösemili bir hastanın kan bir damla gibi birçok 50.000 olarak beyaz kan hücreleri olabilir . Basofiller belirli alerjenlere tepki histaminhızlı sürümüdür ; allerjen inatçı olduğunda daha fazla histamin çıkacak . Bu süreç hemen hypersentivitiy olarak bilinir ve saman nezlesi , döküntü ve anafilaktik şok neden olabilir . Bu beyaz kan hücreleri enfeksiyonlarından herhangi komplikasyonları önlemek için bir doktor ile düzenli kontrolleri ve kan çalışma olması en iyisidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com