| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Dehidrasyon klinik belirtileri

Su yeterli hidrasyonvücudun normal günlük işleyişi için bir zorunluluk yapma ,vücudun bir unsurdur . VücutvücutMayo Clinic göre , alır daha fazla sıvı kaybetme sonuçlanan , ihtiyacıyeterli hidrasyon yok olduğunda dehidrasyon görülür . Dehidrasyon belirtileri hafiften şiddetliye kadar uzanabilir . Küçük çocuklar , yaşlılar ve kronik hastalığı olanlardurumu geliştirmek için daha yüksek bir risk altındadır .

Mayo Clinic dehidratasyon hafif ve orta şiddette neden olabileceğini işaret Dehidratasyon belirtileri Hafif ve orta susuzluk , kuru veya yapışkan ağız , gibi belirtiler idrara çıkma, kas zayıflığı , baş ağrısı , baş dönmesi , bir sersemleyebilir hissi azaldı ve uyku hali veya yorgunluk . Çoğu kez , dehidratasyon hafif ve orta şiddette basitçe kişinin sıvı alımını yükseltmişti ile geri dönüşümlüdür .
Şiddetli Dehidratasyon belirtileri

şiddetli dehidrasyonbelirtileri aşırı susama , sinirlilik , konfüzyon , içerebilir çok kuru ağız ve cilt , terleme eksikliği , hiçbir idrara çıkma, batık gözler, düşük kan basıncı, hızlı kalp atışı ve ateş az . Dehidrasyon çok ciddi durumlarda da hastalarda deliryum veya şuur kaybına neden olabilir . Mayo Clinic şiddetli dehidrasyonbelirtileri acil tıbbi müdahale gerektiren acil bir durum olarak nitelemek konusunda uyarıyor . Dehidrasyon

Bazı durumlarda ,belirtiler gelen
Komplikasyonlar dehidratasyon da bazı ciddi , potansiyel olarak yaşamı tehdit edici komplikasyonlara neden olabilir . Bu komplikasyonların bazıları düşük kan hacmi , kan basıncında azalma ve bir netice azalmaya neden olmuyorbeyin, nöbetler , böbrek yetmezliği , koma ve hipovolemik şok , şişlik , ( hafif ısı krampları ciddi güneş çarpması kadar ) ısı hasarı dahil vücudun dokuları ulaşan oksijenmiktarında .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com