| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

KLL için Labs Kamışlar Listesi

Kronik lenfositik lösemi gibi halsizlik, ateş ve genel halsizlik gibi müphem klinik belirtiler ile kendini gösterir . Genellikle yaşlılarda kendini . KLL 50 yaşın altındaki kişilerde sık görülen bir hastalık değildir. Tanı sadece kan testleri ile yapılır . Özellikle , kan sayımı , periferik kan leke ve kan yayması genellikle , özel boyama teknikleri yarışacak . Çoğu zaman , bir kemik iliği numunesi bir patolog tarafından alınır ve incelenir. Auer Çubuklar

Auer çubukları sadecebeyaz hücre soyunun bir olgunlaşmamış , öncül ya da blast hücre bir hücrede küçük kapanımlar bulunmaktadır . Genellikle, kökenli kristalin ya da lızozomal olduğuna inanılmaktadır . Bombalı herhangi yaymasında anormaldir. Bu çubukların mevcudiyeti her zaman söz konusumiyeloid lösemiya da miyelositik Çeşidi olduğunu göstermektedir. Bu çubuklarlimfositik lösemi veya kronik Çeşidi hücrelerde mevcut değildir . Bunlar akut miyeloid lösemide veya miyelodisplastik sendrom her zaman vardır. Miyelositik hücre hatları lenfositler farklı beyaz kan hücreleridir .
KLL Çubuklar

KLL çubuklar Auer çubuklar değildir . Diğer cisimcikler görülebilmesine rağmen KLL çubuklar gerçekten var yok . Kronik lenfositik lösemi genellikle beyaz kan hücreleri , çok sayıda ile karakterize edilir. Tipik bir beyaz kan hücresi sayımı kan küp mililitrede 250 , 000 kadar yüksek olabilir. 11.000 başına mililitre - Karşılaştırma için ,normal beyaz hücre sayısı 4.000 'dir . Genellikle mikroskobik inceleme üzerine , mevcut beyaz hücrelerinsayıda , tam gelişmiş lenfositler olgun. Resim olgun beyaz lenfositlerinyüksek düzeyde , patlamaların ve lenfositlerin diğer olgunlaşmamış formların yokluğunu , hastanın yaşı, klinik belirtileri ve kemik iliği aspirasyonu lekeleri sonucunu benzer zaman bir patolog tarafından doğrulanması üzerine, KLL genellikle teşhis edilir . KLL hastalarınınkemik iliği hızla yüksek sayıda lenfositler ama onları periferik kana iliğinden yayınlanmadan önce olgunlaşması için izin hiperselüler .
Auer Çubuklar ve KLL

Klinik Patologlar ( ASCP ) Amerikan Koleji göre , Auer çubuklar kronik lenfositik lösemi görülme değildir . KLL tanısı yapılmış ve bu çubuklar belirtilen nedenle,hasta bir kurul onaylı ve deneyimli hematolog /onkolog başka bir doktor tarafından yeniden test edilmelidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com