| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | artrit |

Sağlığı ve Hastalıkları

Açıklanamayan Eklem ve kas ağrısı

Eklem ağrısı iki kemik bağlamak vücudunuzun herhangi bir ortak noktası veya kaynaklanmaktadır rahatsızlık olduğunu . Kas ağrısı , hafif bir veya daha fazla kas içeren yoğun ağrıları arasında olabilir . Eklem ve kas ağrısı koşullar ya da yaralanma , birçok küçüğün çeşitli neden olabilir . Kas ağrıları

kas ağrıları en sık stres, gerginlik ya da küçük yaralanmalar kaynaklanır . Bir kasın aşırı kullanımı da acıya yol açabilir . Ağrı sadece vücudun bir bölgesini etkiler varsa , bu belirtilerden birnedeni olması muhtemeldir . Tümbeden, ya da sistemik kas ağrısı üzerinde ağrı , bir hastalık ya da enfeksiyon neden olabilir .
Artrit

Eklem ağrısı bazen artrit denir ve şiddeti değişebilir . Orta eklem ağrısı gibi dirsek ya da diz gibi hareket hafif bir ağrı olabilir . Daha ciddi artrit tüm eklemleri viraj yeteneğini engelleyebilir . Mayo Clinic eklem ağrısı nadiren acil bir durum ve evde tedavi edilebilir diyor .
Romatoid Artrit

Romatoid artrit neden olan kronik bir eklem hastalığıdır ellerde ve ayaklarda eklem iltihaplanmasına . Bu ağrılı şişlik neden, eklemastar etkiler . Tedavi edilmezse , romatoid artrit kemik erozyonu veya eklem deformitesi neden olabilir . Eklem ya da kas ağrısı bir haftadan uzun sürerse Doktor

, olabilir bak
zaman ciddi kas gerginliği vardır. Eğer böyle bir ateş veya döküntü gibi enfeksiyon belirtileri varsa hemen bir doktora başvurun . Yoğun şişlik, ısı artışı ve kızarıklık eklemlere de varsa , acil tıbbi yardım isteyin . Bunlar Lupus veya Lyme hastalığı gibi ciddi bir durumun belirtileri olabilir .
Rölyef

minör eklem ve kas problemleri ile , germe ve egzersiz ağrıyı gidermede yardımcı olabilir . Sıcak bir hamam dinlenme , masaj , ve iliklerine da faydalıdır . Şişlik oluştu, buz paketleri , kompresyon veetkilenen bölgeyi yükseltilmesi tümağrı giderici yardımcı .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com