| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ne Solunması Freontehlikeleri var

? Freon kloroflorokarbonlar ( CFC) denilen insan yapımı kimyasalların bir grup içinticari adıdır . CFC klor , flor ve karbon içeren ve sık sık klima ve buzdolaplarında bulunur. Freonlar üretim ve kullanımı kısıtlı ve yavaş yavaş aşamalı ediliyor . İnsanlar genellikle yanlışlıkla veya kasten

Freonlar solunması , kalp çarpıntısı ve baş dönmesine neden olabilir Tehlikeleri içeri nefes tarafından Freon maruz kalmaktadır. Ayrıcaağız , göz, burun , boğaz ve akciğerleri tahriş edebilir . Yüksek konsantrasyonlar halsizlik , düzensiz ısı yendi , konvülziyon ve ölüme neden ,merkezi sinir sistemininetkinliğini azaltabilir . Ve görme kaybı - kan kusma gibi - Ayrıca, şiddetli karın ağrısı , kusma neden olabilir . Ulusal Sağlık Enstitüsü'ne göre , en semptomlar Freon teneffüs bir sonucudur .
Standartları

hiçbir federal standartlarıhavada izin Freonlar miktarı için vardır evinizin ya da içme suyu ; Ancak , bazı devletlerin kendi standartlarını belirledik .
Mesleki Maruz

CFC aşamalı varlık olmasına rağmen , hala bazı eski araçlarda bulunabilir , buzdolapları ve klimalar . Işte kloroflorokarbon maruz İşçiler , iyi havalandırma olmaksızın kapalı alanlarda veya alanlarda çalışırken , özellikle , verilen hava solunum ( SAR ) veya kendine yeten bir solunum cihazı kullanmak gerekebilir . Astım hastaları tarafından kullanılan epinefrin , dopamin , norepinefrin ve diğer ilaçlar gibi bazı ilaçlar almak işçiler büyük bir riskle karşı karşıya olabilir ve çok fazla maruz kalmaktan kaçınmalıdırlar .
Oflayıp

Bazı insanlar " oflayıp " veya teneffüs Freon yüksek olsun. Freon oflayıp bellek problemleri , davranış problemleri ve ölüme neden olabilir . Uyuşturucu Kullanımı ve SağlıkMadde Bağımlılığı ve Akıl Sağlığı Hizmetleri İdaresi ( SAMHSA ) 2006-2008 Ulusal Araştırmaları 12 yaşındakilerin yüzde 6.9 Freon gibi inhalantlar kullanmış olduğunu bildiriyor . Freon solunmasıburun çevresinde donmalara neden , bu kadar oflayıp bir belirtiağız veya burun etrafında noktalar veya yaralar olabilir. Diğer belirtiler bir sarhoş ya da sersemlemiş bir görünüm , bulantı , kusma , baş dönmesi , kısa bir öfke ya dagiyim sıradışı bir koku içerir .
Uzun Vadeli

göre Halk Sağlığı Wisconsin Bölümü , Freonlar uzun süreli maruz kalma kanseri riskini artırmaz. Freon genetik mutasyonlara neden ya dakaraciğer zarar vermez ; ne de embriyonik gelişimi ile müdahale yok . Solunduğunda , o kadar doku, organ veya kan birikebilir değil , üflemek yoluylavücuttan elimine ediyor .
Aciller

Freon zehirlenmesi ihtiyaçları muzdarip birisi derhal acil tıbbi bakım . Medline SağlıkUlusal Enstitüsü ve TıpABD Ulusal Kütüphanesi tarafından desteklenen bir web sitesi ,kişi temiz havaya taşındı gerektiğini söylüyor . Kim ona yardım herhangi bir dumanı solumak için dikkatli olmalıdır . Zehir Kontrol Ek bilgi için temasa geçilmelidir . Ulusal Zehir Kontrol Merkezi içintelefon numarası 1-800-222-1222 olduğunu.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]