| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Aile Sağlığı | genç Sağlık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Gençler için Kalça Sorunları

kalça problemleri sadece yaşlılar etkilemez. Kalça etkileyen bazı durumlar çocuklarda ve gençlerde ortaya çıkması daha olasıdır vegencin kuvvetli egzersiz ya da yürüyüş gibi faaliyetler yürütmektedir zaman ağrıya neden olabilir . Bir genç o kalça sorunu var şüphelenirse , o muayene ve tedavi için bir doktor ziyaret etmelidir . Slipped Sermaye Femoral Epifiz
uyluk kemiğinintopfemur başı ,uyluk kemiğininüst kapalı fişleri

Boston Çocuk Hastanesi göre , bir kaymış sermaye femoral epifiz ( SCFE ) oluşur . SCFE genellikle gençler yaşları 11-15 etkiler ve daha sık kızlara göre erkek etkileme eğilimindedir. Olguların yarısında , SCFE iki kalçayı etkiler. SCFE nedeni hala bilinmiyor olsa da , bunu geliştirmek gençler tiroid problemleri varsa veya böbrek hastalığı muzdarip , radyasyon tedavisi veya kemoterapi tedavisi , steroidler gibi ilaç , genellikle obezdir .
Kalça Displazisi

kalça displazisikalça eklemindekemiklerin anormal şekil içerir ve yaklaşık dört 1,000 kişiden oluşur . Bazı displastik kalça koşullarıyanlış konturu ile sığ kalça prizler ve femur başları bulunmaktadır . Kalça displaziAmerika Birleşik Devletleri'nde bir 5 - to-1 dişi- erkek oranı , erkeklerden daha kızları etkiler. Kalça soket çok düz olduğu asetabuler displazi olarak bilinen kalça displazisi belli bir tür , genellikle erken 30s onların geç gençler hastaları etkilemektedir.
Perthes Hastalığı

Perthes hastalığı , nadir bir durumdur ,uyluk kemiğininüstündekibüyüme plağına kan akışını bozar ve yavaş yavaşkalça ekleminde kemik ayırır . Kan akışı tekrar normale olduğunda ,kemik şekil değiştiren ve gerektiği gibikemikler birbirine uydurma değil neden olabilecek , sert olur . Perthes hastalığı genellikle O kalça ağrısı , diz ağrısı ve gevşek neden olabilir 2 15'e erkek yaşları , her 1000 çocuktan yaklaşık altı oluşur . Çok fazla zaman tanı ve tedaviden önce geçerse , Perthes hastalığı, sağlıklı bir daha ince ve daha kısa halegençlerin etkilenen bacağını neden olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com