| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık Endüstrisi | Tıp Fatura |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bir Hekim NPI sayısı hakkında bilgi

Bir hekim NPI numarası ( Ulusal Sağlayıcı Tanımlayıcı ) bireysel sağlık personeli atanan benzersiz bir ,10 - basamaklı sayıdır . Sağlayıcıları Medicare ve Medicaid Services ,NPI denetleyendevlet kurumu içinMerkezlerine göre , faturalandırma amaçlı sağlık sigortası planları ve sağlık takas ile bu numarayı kullanmanız gerekir . Hekim NPIs doktor ve hastane ziyaretleri , tanısal testler , prosedürler ve tedaviler ile ilgili idari ve mali işlemlerini basitleştirmek yardımcı olur. Amaç

Hekim NPI numaraları benzersiz herhangi bir kişisel veriyi ifşa etmeden sağlık sağlayıcıları belirlemek . NPIs hastane faturaları , reçete bilgileri , hastanın tıbbi kayıtları , sigorta iddiaları ya da bir sağlık planı, kurum ya da kuruluş tarafından işleme iletilen herhangi bir diğer belgeler doktorları tespit yardımcı olur.
Tarihçe

Medicare ve Medicaid Hizmetleri web sitesi içinMerkezleri Kongre standart NPI zorunlu önce , sağlık personeli , 1996 yılında bu tür Medicare veya Medicaid .

her sağlık planı veya sağlık kurumu için birden çok kimlik numaraları vardı notları , Kongre tüketiciler için gizlilik koruma sağlananSağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasası ( HIPAA ) , yürürlüğe koydu. NPI görev dolayısıyla sağlık işlemleri standartlaştırılması ve de , sağlayıcı gizliliğinizi korumak , bu yasanın bir parçası oldu .
Kayıt

SağlıkABD ve İnsan Hizmetleri NPI olanlar onaylanan sağlık personeli , aranabilir bir kayıt tutar . Sağlık planları , hastaneler veya devlet sağlık kurumları fatura amaçlar için NPI bilgileri doğrulamak böylecekayıt ,sağlayıcının isim , ofis adresi , ofis telefon numarası , birincil tıbbi uzmanlık ve sağlayıcı türünü sadece sağlar .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com