| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Yaraları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Boğaz Ülseri Belirtileri

Boğaz ülserlerboğazınarkasında bulunan ağrılı yaralar vardır . Bu ülserler gibi yutma ve çok zor nefes gibi günlük görevleri yapmak . Boğaz ülserlerinbelirtileri kaçırmak zor olabilir ve ileride oluşabilecek komplikasyonların önlenmesi tıbbi yardım gerekebilir . Zorluk Yutma

boğaz ülserlerinen yaygın ve fark belirti yutma güçlüğü olduğunu. Yiyecek ya da diğer malzeme geçtiğindeülserlerinaçık yaralar , özellikleboğaz ağrısına neden olur.

Beyaz noktalar

şüpheleniyorsanız bir boğaz ülseri , ağzınızınaltındaki dilini yerleştirerek ve geniş açmayı deneyin . Eğeraynaya arıyorsanızbademcikler yakın veyaboğazarka beyaz lekeler göreceksiniz . Ülserler neresinde bu lekeler vardır .
Pus

boğaz ülseri tedavi edilmezse bırakılırsa , boğazdadoku bozulmaya başlayacaktır . Bu irin salgılaması içinülserlere neden olur . Doku ölür gibi,boğazarka grimsi bakmaya başlayacaktır . Irin dağınık olduğunda ağzınızda hoş olmayan bir tat bırakacaktır .

Nedenler boğaz ülseri çeşitli nedenleri vardır . Bu nedenler, örneğin soğuk yaralar ve herpese nedenolarak oral virüsü bulunmaktadır. Ülser de suçiçeği neden aynı virüs neden olabilir . Tonsillit önceki yıllarda tedavi edilmezse ,iltihaplı bademcikülserler oluşmasına neden olabilir .
Tedavisi

boğaz yaraları için tıbbi yardım Aradığınız tavsiye edilir . Genellikle ,ülserler ilaçsız tedavi etmek zor olabilir . Evdeülserlere iyileştirmeye yardımcı ,boğazın arkasındaki tuzlu su gargara ve sıvı ( çorba , su , milkshake ) bol içme deneyin .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com