| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | siğiller |

Sağlığı ve Hastalıkları

Düz siğiller Nedenleri

Siğilgövdeden çıkıntı yapan çok yaygın küçük tümörlerdir . (Ayakları üzerinde bulunur) plantar siğiller , düz siğiller , siğil ipliksi ( deri bir parça gibi ) ve ortak siğiller : siğiller birçok farklı türleri vardır . Siğiller eller , ayaklar , kollar , bacaklar , ağız ve hatta göz kapakları da dahil olmak üzere , hemen hemen vücudun herhangi bir yerinde bulunabilir . Siğiller bulaşıcıdır , ancakvücuttan siğiller kaldırmak yardımcı olmak için birkaç farklı tedavi yöntemleri vardır . Açıklama

Düz siğiller , genelliklederi ile aynı renkte küçük zararsız siğiller . Genellikle kümeler halinde ortaya ve küçük çocuklar üzerinde en sık bulunur .
Düz siğillerinsan papilloma virüsü ( HPV ) neden olduğu

neden olur. Siğiller sorumlu HPV 60 farklı türleri üzerinde bulunmaktadır .
Bulaşıcı

Siğiller direkt fiziksel temas yoluyla bulaşıcı ve bazı doktorlar inanıyorum onlar Ayrıca havlu veya çarşaf paylaşımı yoluyla yayılır . Siğiller davücudun farklı bölgelerine yayılabilir .
Over- the-Counter Tedavisinde

almak için denenebilir birkaç over- the-counter tedaviler vardır siğil kurtulmak . Ürünlerinin yanı sırasiğilin etrafındaiyi bir cilt hücreleri yok çünkü çoğu over- the- counter ürünleri dikkatle kullanılması gerekir . Çoğu ürünlersiğil düşer kadarcilde yiyor sıvı gibi bir asit vardır . Asit bazlı ilaç için bir alternatif , nemli yamalar denilen bazı ilaçlarsiğil düşer kadar su ilecildi sel deneyin .
Profesyonel Tedavi

Doktorlar deneyebilirsiniz sıvı azot kullanılarak kapalısiğil dondurma , ya da denemek ve çok sıcak bir çubuk kullanılarak kapalısiğil yakabilir . Bu tedavilerin ikisi de çok acı verici olabilir , fakat onlar üzerinde - the-counter yöntemlerden daha etkili olma eğilimindedir .

Self - tedavi siğiller Uyarı zararlı değildir amasiğil over- the- counter tedavi kullanarak bir ay sonra uzağa gitmez ise , doktorunuza görmek gitmek .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com